alexa
Cabal Online
Durmaplay Cabal Online için Cabal eCoins, 2006 yılından bu yana Cabal ALZ ve Cabal eCoin yani Cabal cash satışı yapmaktadır. En ucuz Cabal Online ALZ satın al veya En ucuz Cabal Cash satın al. Cabal Online eCoin satin aldiktan sonra EST Games'in sitesinden Durmapay seçerek aktif edebilirsiniz. ALZ teslimatlari CH 8 Bloody ice 'ta yapilmaktadir.
248
PK (Player Kill) Modu
İsimsiz Üye
12 Şubat 2015 19:02
PK Modu Nedir ?
PK Modu oyuncuların birbirleri arasında diğer tarafın isteği dışında savaş haline girmelerini sağlar. PK olan taraf PK olmaya istekli olmalı ve sonuçlarına katlanmalıdır. Ayrıca PK modu PvP gibi değildir davet gönderilmez veya karşıdakinin rızası alınmaz. Direk olarak savaş durumuna girilir ve yüksek bufflar, debufflar, aura mode, battle mode (1-2), pot kullanmak serbesttir (PvP de yüksek bufflar, debufflar, aura mode, battle mode (1-2) kullanmak serbesttir fakat PvP adabı gereğince kullanılmaz.). Yani PK nın güzel yanları Pot kullanmaya olanak sağlaması ve bir anda başlamasıdır. 

Peki PK Modu nasıl aktif hale gelir ? 
Optionsta, Game Bölümünde "Forced PK" kutusunun tiklenmesiyle PK modu aktif hale gelir. Artık her tıkladığınız oyuncuya PK olabilirsiniz.
Tabi bunun için kişinin Beyaz chanellerden birinde olması lazım ve kişi şehir dışında olmalıdır.

PK Moduna girilebilecek channeller hangileridir ?
Basitçe söylemek gerekirse Cabal Online'de channeller yeşil ve beyaz olmak üzere iki farklı renktedirler. Yeşil channeller safe yani güvenli channelerdir (Channel sayıları 1-12 dir. 24 yeşil bir channeldir fakat burda PK Modu aktif hale getirilebilir.). Buralarda PK Modu kullanılmaz yasaktır. Beyaz chaneller ise PK chanellerdir (Channel sayıları 13-24 tür.). Bu chanellerde ise PK Modu tamamen serbesttir.

Gelelim PK olunca alacağımız cezalara ;
PK'nın 5 tane derecesi vardır. Bir derecede iken başka biri daha öldürürseniz diğer dereceye atlarsınız. Şöyle anlatayım onları da ;

1. Derece PK : İsminiz açık turuncu olur ve 10 dakika boyunca dükkanları kullanamazsınız.

2. Derece PK : İsminiz koyu turuncu olur ve 30 dakika boyunca NPCleri kullanamazsınız. Ayrıca bir miktar honorunuz gider.

3. Derece PK : İsminiz kırmızı olur ve 60 dakika boyunca NPCleri kullanamazsınız. Bir miktar honor kaybedersiniz ve diğer oyuncular sizi sonuçları olmadan direk olarak öldürebilir.

4. Derece PK : İsminiz koyu kırmızı (siyaha yakın) olur ve 100 dakika boyunca NPCleri kullanamazsınız. Bir miktar honor kaybedersiniz ve diğer oyuncular sizi sonuçları olmadan direk olarak öldürebilir. Ayrıca öldüğünüzde üzerinizden herhangi bir item düşme şansı vardır ve yüksektir. İsminiz siyah iken dışarda dolaşmamaya bakın derim.

5. Derece PK : İsminiz tekrar kırmızı olur ve bir miktar honor kaybedip direk olarak Jail'e gönderilirsiniz. Jail Cabal Online'nin hapishanesidir ve bir çeşit labirente benzer. Çıkış yolunu bulmak gerçekten zordur ve bulamazsanız 150 dakika boyunca burda kapalı kalırsız. Diğer oyuncular da aynı yere gelir fakat labirent duvarlarınız farklı olur. İsminiz kırmızı olduğundan hepiniz içeride savaş halinde olursunuz fakat labirent duvarlarınız farklı olduğundan savaşmak biraz zordur.

ALINTIDIR
Cevap bulunamadı.