alexa
Cabal Online
Durmaplay Cabal Online için Cabal eCoins, 2006 yılından bu yana Cabal ALZ ve Cabal eCoin yani Cabal cash satışı yapmaktadır. En ucuz Cabal Online ALZ satın al veya En ucuz Cabal Cash satın al. Cabal Online eCoin satin aldiktan sonra EST Games'in sitesinden Durmapay seçerek aktif edebilirsiniz. ALZ teslimatlari CH 8 Bloody ice 'ta yapilmaktadir.
654
Stat, Skill Point ve Rank Kavramları
Berk G.
28 Şubat 2015 00:37
STAT POINT,SKILL POINT ve RANK KAVRAMLARI 

Stat point,her level atladıktan sonra karakterinizi güçlendirmek için size verilen puanlardır.Oyundayken “C” tuşuna basarak “Character” sayfasını açın.Üst taraflara doğru “Character Status” yazısının altında şuna benzer birşeyler yazar : 

Lv. AA STR BB INT CC DEX DD 

Bu kısımda “AA” yazan yerdeki rakam ve sağındaki diğer rakamlar,AA levele gelene kadar olması gereken değerleri gösterir.Örneğin 55 level bir wizarrda şu yazı yazar : 

Lv. 60 STR 28 INT 260 DEX 59 Kırmızı renk içine alınmış bölümdeki rakamlar,en baştaki "Min. STAT Lv. XX" kısmındaki XX (resimde 70) levele kadar mavi renk içine alınmış statlarınızın ulaşması gereken değerlerdir. 

Biraz karışık ama oynadıkça anlarsınız yüksek ihtimalle ... 

Skill pointlerse aldığınız skilleri daha da güçlendirmeni (geliştirmeniz) için kullandığınız puanlardır.Her yaratık kestiğinizde belli bir skill point yüzdesi kazanırsınız.Bunlar birikerek 1 skill point olur.1 skill point olunca tekrar başa sarar ve yine tamamlamaya çalışır.Tekrar tamamladığında toplamda 2 skill pointiniz olmuş olur. 

Resimle daha iyi anlaşılır : 

Yüzde durumunu oyundayken “K” tuşuna basarak açılan “Skill” adlı pencerede “Magic EXP” yazısının sağındaki bardan takip edebilirsiniz. Resimde yeşil renk içine alınmış "Magic Rank Master" yazısı,oyuncunun rankını,yani rütbesini gösterir. 

Kırmızı içindeki "Rank-Up Requirement 100/126" ise,oyuncunun bir sonraki ranka (A.Master) geçmesi için gereken skill pointi gösterir.Resimde,oyuncu 100 skill point toplamış,bir dahaki rank için 26 skill pointi kalmıştır... 

En sonda beyaz içine alınmış "Magic EXP" yazısı ve yanındaki tüp,oyuncunun 1 skill point alması için ne kadar daha skill kasması gerektiğini gösterir.Tüp,tamamıyla mavi olduğu zaman oyuncu 1 skill point kazanır ve tüp tekrar grileşir,döngü tekrar başlar... 

Rank,topladığınız skill pointlerin belli bir seviyeye ulaşmasıyla oluşur.Her rank,belli bir miktar skill point ister.İstenilen miktar skill point kazanınca bir sonraki ranka geçmiş olursunuz ve döngü tekrar başlar.Örneğin master rankından a.master rankına geçmek için gereken skill point miktarı 126'dır.126 skill point toplayan kimse a.master rankına atlar... 

Dikkat : Skillerinizi geliştirmek için kullandığınız skill pointler,normal olarak kullandıkça azalır.Fakat bunun rank atlamanıza bir etkisi olmaz. 
Cevap bulunamadı.