alexa
Call of Duty Advanced Warfare
Call of Duty Advanced Warfare 'nin yayınlanan tanıtım videolarında en fazla ilgi çeken detay şüphesiz başarılı aktör Kevin Spacey'in yer alması olarak belirtilmekte. Call of Duty Advanced Warfare steam cd key satin alma isleminden sonra, Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
266
Keskin nişancı tüfekleri ve uzun mesafeli çatışmalar
İsimsiz Üye
2 Mart 2015 16:54

İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer burası, keskin nişancı tüfekleri veya Sniper tüfekleri. Şunu en baştan söyleyeyim Call of Duty oyunlarındaki keskin nişancı tüfekleri, Battlefield ve diğer FPS oyunlarındaki tüfeklerden çok farklı. Teçhizatınızı doğru yapmazsanız Advanced Warfare’de pek fazla hayatta kalamıyorsunuz. Gizlilik bir keskin nişancının en iyi yardımcısı ve bu konuda size yardımcı olacak unsur Exo Cloak yeteneği. Düşmanı kafasından mıhladıktan sonra, diğer düşmanlara görünmemek için bu yeteneği kullandığınızda kısıtlı bir süre için fark edilmeniz zorlaşıyor. Ancak enerjisi de hızlı bir şekilde bitiyor.

Threat bombaları ise Call of Duty serisine yeni gelen bir bomba. Fırlattığınız yerdeki düşmanları mini haritada ortaya çıkarmanıza ve onları takip etmenize olanak tanıyan bir silah. Low Profile veBlast Suppressor perkleri sizi gizli tutarken, Fast Hands perkiyle silahlar arasında hızlı bir geçiş yapmanıza yardım ediyor. Özellikle yakın çatışmada merminiz bittiğinde ikincil silahınıza hızlıca geçiş yapıp düşmanınızı toprağa gömebilirsiniz.

cod_advanced_warfare_5

CoD: Advanced Warfare’de silah seçimlerini de çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Elektromanyetizm kuvvetiyle fırlattığı mermiyle çeliği bile delip geçen MORS bolt-action railgun,  uzak veya yakın mesafe tanımaksızın göğüs hizasının üzerine ateşlendiğinde tabiri caizse tek atan bir canavar. Göğüs hizasının altına isabet ettirdiğizde ise düşmanınızın ciddi bir şekilde yaralanacaktır fakat büyük ihtimalle siz merminizi doldururken o kaçmış olacaktır. Kurmalı silahlarda isabetlilik çok önemli bir etken. Eğer kendinizden emin değilseniz, yarı otomatik keskin nişancı tüfekleri olan Lynx veya NA-45 de sizin işinizi görecektir. Hızlı ve isabetli atışlarla düşmanınızı kolayla yere serebilirsiniz.

Hangi keskin nişancı tüfeğini seçerseniz seçin, mutlak başarıya ulaşmak için dürbün seçimi her şeyden daha önemli. Termal dürbünler görüşün çok düşük olduğu haritalarda düşmanları tesbit edip vurmanıza yeterli olacaktır. Çok küçük haritalarda ise uzun menzilli dürbünleri kullanmaktan mutlaka kaçının, çünkü düşmanlar genelde yakınınızda olacağı için afallayıp kalma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Yazımın en başında da belirttiğim gibi birbiriyle uyumlu perkler ve ekipmanlar savaş meydanındaki yaşama sürenizi uzatmakla beraber düşmanlarınızı daha etkili ve hızlı bir şekilde de etkisizleştirmenize de yarıyor. Pompalı tüfeğe uzun menzilli dürbün takmamanız dileğiyle…

ALINTIDIR


Cevap bulunamadı.