alexa
Call of Duty Advanced Warfare
Call of Duty Advanced Warfare 'nin yayınlanan tanıtım videolarında en fazla ilgi çeken detay şüphesiz başarılı aktör Kevin Spacey'in yer alması olarak belirtilmekte. Call of Duty Advanced Warfare steam cd key satin alma isleminden sonra, Steam üzerinden aktif ederek indirip oynayabilirsiniz.
254
Taarruz Tüfekleri, Hafif Makineli Tüfekler ve orta-uzun mesafeli çatışmalar
İsimsiz Üye
2 Mart 2015 16:52

Tarruz Tüfekleri (Assault Rifles), çoğu savaş oyununda tüm menzillerde etkili olduğu için ve kullanımı da kolay olduğu için en çok tercih edilen silah tiplerinden biridir. Advanced Warfare’de Beretta ARX-160 üçlü seri atışlarla uzak mesafedi düşmanları çok rahat bir şekilde avlayabiliyor. Diğer taraftan dörtlü seri atışlarıyla bir canavar olan IMR, ise ARX’e göre biraz daha vahşi bir silah. Uzak mesafelerden çok daha etkili bir hasar oranına sahip olan LMG’ler (hafif makineliler), nişan alındığında artan isabet oranıyla belli bir mesafedeki düşmanı bastırabilirken, yakın mesafede ise yavaş hareket kabiliyeti nedeniyle size engel de olabiliyor.

cod_advanced_warfare_2

Oyundaki diğer bir önemli etken ise gizlilik. Boş boş oraya buraya ateş etmekten sakınmanız gerekiyor, böylece düşmanınıza açık adres veriyorsunuz. Susturucular taarruz tüfekleri için çok iyi bir seçenek olmakla birlikte uzak mesafelerden verdiğiniz hasarı düşürmesi sebebiyle bazen ikilemde kalabiliyorsunuz. Fakat Low ProfileCold-Blooded ve Blast Suppressor gibi perkleri kuşanarak, bu dezavantajı bir nebze de olsa ortadan kaldırabilirsiniz. Kendini oldukça güvende hisseden bir düşmanı hiç fark ettirmeden sessiz bir şekilde arkadan vurmak kadar haince bir şey yoktur. Bunun yanında taarruz ve yarı makineli tüfeklerde daha hızlı nişan alabilmek için Quickdraw Grip’i seçmeyi düşünebilirsiniz, orta mesafedeki çatışmalarda size avantaj katacaktır. Ufak bir ipucu daha vereyim, köşeden dönerken nişangahınızı yukarda tutmanızı öneririm, Quickdraw Grip’le zaten daha hızlı nişan alabileceğiniz için doğrudan kafayı hedef alabilirsiniz. Ancak düşmanla burun buruna geldiğinizi fark ettiğinizde, nişan almanın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Sizin  yapmanız gereken, önünüzde birini gördüğünüzde tetiğe abanmak. Laser Sight kullanarak, nişan almadan ateş ettiğinizde oluşan mermi yayılımını bir nebze azaltabilir ve daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. Özellikle de bunu LMG’lerde kullanmanızını tavsiye ediyorum, çünkü bu tüfeklerde nişan olmak biraz uzun sürüyor. Bunun dışında Foregrip’ler çok düzensiz atış yapan hafif makinelilerle daha isabetli atış yapmanızı ve uzun mesafeden nokta atışı yapmanıza olanak sağlayacaktır.

cod_advanced_warfare_4

Oyunda birçok çeşitte dürbün de bulunuyor. En iyi dürbün şu ve budur diyemeyeceğim, onun yerine hangisi size ve oynadığınız haritaya uyuyorsa onu alın. Uzun menzillilerde ise gelişmiş dürbünler elbet daha çok işinize yarar ama yakın mesafede birçok oyuncunun dürbünsüz oynadığını da belirteyim.

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.