alexa
Call of Duty Ghosts ( PC )
Ghosts yeni nesil motor ile güçlendirilmis yeni bir dünya, yeni ortamlar ve yeni karakterler sunacak. DVD kargo ile gönderilecektir.
190
İnceleme 4 - Perkler
İsimsiz Üye
3 Mart 2015 00:11

Perkler her oyuncuya zgrlk tanyor Ghosts CoD rekabet FPS sava oyun Infinity Ward Elias Walker loadout squad pointPerk'ler her oyuncuya özgürlük tanıyor

İlki Primary olarak karşımıza çıkıyor. İsminden de anlayacağınız üzere, en çok kullanacağımız silah grubunu burası oluşturuyor. Toplamda sekiz adet primary silah kategorisi bulunmakta ve her primary silah kendi içerisinde üç adet eklentiye olanak sunuyor. Secondary kısmındaysa daha ziyade tabanca ya da roket gibi, farklı silah kategorileri yer alıyor. İşin iyi tarafı, eğer secondary silah seçmezsek, fazladan bir adet perk slotuna sahip olmamız. Lethal kısmındaysa genelden fırlatılabilir silahlar bulunuyor; misal el bombası ya da bıçak gibi. Tactical bölümünde daha ziyade göz yaşartıcı bomba, gaz bombası gibi rakibi şaşırtacak cihaz türevlerinin yanı sıra, Motion Sensor ve oyuna yeni eklenen 9-bang de mevcut. Anlayacağınız loadout'un fazla olması, bizlerin daha farklı şekillerde asker yaratmasına ön ayak oluyor.

Gelelim az önce adından bahsettiğimiz Perk kısmına. CoD: Ghosts içerisinde toplamda 35 adet Perk bulunuyor ve bize göre hepsini adam akıllı deneyim etmeden, hangilerini, ne şekilde kullanılabileceğini öğrenmenin hiçbir yolu yok. Yani açıklamada yazanla, pratikte deneyim büyük farklılıklar içeriyor. Her Perk'in bir ile beş arası değeri bulunmakta. Bizim kullanabileceğimiz maksimum toplam değerse sekiz. Yani bu hesapta ya sekiz farklı perk'e bir puan ya dört tanesine ikişer puan ya da iki tanesine dörder puan vererek yolumuza devam ediyor. Her birisinin oyuna etkisi büyük olduğu gibi genel denge yapısını da hiçbir şekilde bozmadıklarını gözlemedik. Özellikle önceki oyunda yaşanan bazı denge sorunlarının CoD: Ghosts'ta aşıldığını net bir şekilde dile getirebiliriz.

ALINTIDIR

Cevap bulunamadı.