alexa
Call of Duty Modern Warfare 3
Call of Duty Modern Warfare 3 'de üçüncü dünya savaşı çıkmıştı. Üstelik git gide diğer ülkelere de yayılmaya başlıyor. Ekibimiz ve biz pek çok ülkeyi içine alan oldukça kapsamlı görevlere yelken açıyoruz. Modern Warfare 3 e baktığımızda senaryonun oldukça başarılı bir şekilde ele alındığını söyleyebiliriz. Call of Duty Modern Warfare 3 Cd Key ürününüzü Steam platformu üzerinden aktif edebilir ve oyunu indirebilirsiniz.
175
Grafikler ve Special Ops !
Ekin G.
3 Mart 2015 01:00
Grafikler

Infinity Ward, önceki Call of Duty oyunlarında kullanılan Quake tabanlı grafik motorunun biraz daha modifiye halini kullanmış Modern Warfare 3’de. Haritalardaki detaylar genel olarak iyi. Özellikle New York bölümlerinde oluşturulan görsellik, gerçekten muazzam. Motorun gölge-ışık konusunda biraz daha takviye gördüğü anlaşılıyor. Birçok irili ufaklı detay, oyuncuları etkilemeyi başarıyor. Ancak kaplamalardaki düşük detay seviyesi, bazı tasarımlardaki detaysızlıklar da dikkatlerden kaçmıyor. 

Special Ops

Spec Ops moduyla seride ilk kez Modern Warfare 2’de tanışmıştık. Normal senaryodan bağımsız bir oynanış sunan bu mod, kişisel becerilerinizle ne kadar hayatta kalıp, seviye atlayabileceğinizi soruyordu size. Modern Warfare 3’de ise Special Ops başlığının altında iki farklı oyun moduna merhaba diyoruz; Survival ve Missions. Anlayacağınız gibi Modern Warfare 2’deki modun aynısını getirmedi yapımcılar karşımıza.

Her iki başlığı da ister tek başımıza, istersek de online olarak arkadaşımızla birlikte oynayabiliyoruz. Survival kısmında, gelen düşman saldırılarını bastırmak ve yeni saldırılara karşı önlem alarak başarabildiğimiz kadar çok hayatta kalmaya çalışıyoruz. Düşman atakları, wave 1, wave 2 olarak devam ediyor. Anladığınız gibi dalga dalga ve her yeni dalgada daha da zorlanıyoruz. Özel zırhlı askerler, intihar komandoları, katil köpekler, hatta havadan düzenlenen saldırılar çıkıyor karşımıza. Her dalgayı bastırdıktan sonra para ve seviyemizde artışlar oluyor. Yeni dalga başlamadan önce de bomba, hava saldırısı, mermi ve silah seçimleri yapabiliyoruz. Bu seçenekler, başarılı oldukça daha da genişliyor tabii ki.
Missions kısmında ise, adından da anlaşılacağı üzere size verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Tabii ki görev yapmak var, bir de görevi en üst dereceyle yapmak var. Hem düşman saldırılarını bertaraf etmeli, hem de belirlenen noktalara giderek sizden istenenleri yapmalısınız. Her iki oyun modunda da rütbe sistemi bulunuyor ve üstte de belirttiğim gibi başarılı oldukça yeni silahlar ve ekipmanları kullanabiliyorsunuz.
Sergen B.
11 Mart 2015 09:12
Oyunun Grafikleri Harika Ama Benim Bilgisayarım Desteklemediği İçin Ayarları Düşük Oynuyorum :(