alexa
Call of Duty Modern Warfare 3
Call of Duty Modern Warfare 3 'de üçüncü dünya savaşı çıkmıştı. Üstelik git gide diğer ülkelere de yayılmaya başlıyor. Ekibimiz ve biz pek çok ülkeyi içine alan oldukça kapsamlı görevlere yelken açıyoruz. Modern Warfare 3 e baktığımızda senaryonun oldukça başarılı bir şekilde ele alındığını söyleyebiliriz. Call of Duty Modern Warfare 3 Cd Key ürününüzü Steam platformu üzerinden aktif edebilir ve oyunu indirebilirsiniz.
174
Multi Warfare
Ekin G.
3 Mart 2015 01:01
Daha geçen gün yaptığımız bir haberde, Xbox Live’da haftanın en çok oynanan oyunlarının bulunduğu listeyi size sunmuştuk. İlk iki sırada Black Ops ve Modern Warfare 2 bulunuyordu. Listede başka Call of Duty oyunları da vardı üstelik. Bu basit örnek gösteriyor ki, yıllar geçmesine rağmen multiplayer olarak Call of Duty hala büyük ilgi görüyor. Birçok farklı nedeni olabilir: Perk sistemi insanların hoşuna gidiyordur, anlaşılabilir ve kullanımı rahat olduğu için seviliyordur veya yayımlanan DLC paketleriyle onlarca farklı haritada savaşmak cezp ediyordur oyuncuları. Fakat şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Modern Warfare 3 de uzun yıllar en çok oynanan oyunlardan biri olacaktır.
Modern Warfare 3’de 16 harita bulunuyor. Birçoğunun büyük olduğunu ve oyunculara farklı taktikler yapabilmek için fırsatlar sunduğunu belirtelim. Hiçbir yer güvenli değil ve sizi uzun bir süre saklayamaz. “Aman şuraya geçeyim de, sotede bekleyeyim” diyorsanız, ancak dediğinizle kaldığınızı göreceksiniz. Çoğu haritayı beğendim. Dar koridorlara sıkışıp kalmayı seven biriyseniz, Modern Warfare 3 sizi zorlayacaktır. Çünkü adım attığınız hemen her noktada av konumundasınız. İlerleyebileceğiniz çok fazla yer var ve bu yerler aynı zamanda size karşı gelebilecek saldırıların da habercisi. Favori haritam ise, Interchange. Bana mı öyle geldi bilmiyorum, ama bu haritada Crash’e benzer bir hava var. Bilmeyenler için Crash, Modern Warfare 1’de en çok tercih edilen haritalardandı. Hatta o kadar ilgi gördü ki, daha sonra yayımlanan bir DLC paketi yardımıyla Modern Warfare 2’ye de gelmişti.

Baktığımızda ana oyun modlarının iki başlık altında toplandığını görüyoruz; Standart ve Advanced olarak. Standart modlar, çok yaygın oynanan Team Deathmatch, Free For All ve Capture the Flag gibi modlar. Advanced başlığı altında ise, daha farklı modlar ve Standart başlığı altındaki oyun modlarının daha gelişmişleri bulunuyor. Bir nevi daha zor ve daha gerçekçiler. Zaten Advanced’daki modları oynayabilmek için belirli seviyeleri geride bırakmanız gerekiyor.
Öldürdün, ama doğrulama yaptın  mı? Belki de ölmedi?

Menüdeyiz, kullanmak istediğimiz silahlara şöyle bir göz gezdirdik. Aklınıza gelebilecek hemen her silah var. Ardından sıra, oynayacağımız modu seçmeye geliyor. Seçim yaptıktan sonra diğer oyuncular aranmaya başlanıyor ve sol alt köşede iki harita beliriyor. Sıradaki maçı hangi haritada yapmak istiyorsanız, üzerine gelip oy veriyorsunuz. Modern Warfare 2’de oy vererek sıradaki haritayı atlayabiliyorduk, ancak bir sonraki harita bize sürpriz yapabiliyordu. Şimdi ise, birden fazla tercihimiz var.
Birçok oyun modu 12 kişiye kadar destek verirken, Ground War isimli modu 18 kişiye kadar oynayabiliyorsunuz. Bu oyun türü, aslında diğer bilindik modları altına alıyor ve oyuncu sayısını artırıyor. Dikkatimi çeken bir diğeri de Kill Confirmed. Videolarını sıkça görmüştük zaten. Oldukça heyecanlı çatışmaların yaşandığı bu modda, karşınızdakini öldürmeniz yeterli olmuyor. Öldürdükten sonra askerlerin künyeleri yere düşüyor ve sizin de o künyeleri alarak puan toplamanız gerekiyor. En çok puanı kim elde ederse, normal olarak da o kazanıyor. Bu iki modun yanında, verdikleri sıcak çatışma hissi için Free for All ve Team Deathmatch modlarının favorilerim olduğunu söylemek istiyorum.
Sergen B.
11 Mart 2015 09:11
Multiplayer Modu Bf4 Kadar Güzel :)