alexa
Castlevania Lords of Shadow Ultimate Edition
Castlevania Lord of Shadows 'da oyunun tamamı ile üç boyutlu bir hale getirilerek günümüzün modern RPG’lerine benzer bir havaya büründürülmüştür. Castlevania Lord of Shadows Ultimate Edition PC, satin alma isleminizden sonra hemen teslim edilmektedir.
313
Rehber Tadında Bir Öngörü
Ekin G.
3 Mart 2015 01:28
Hikaye mistik olmakla birlikte çok da orijinal değil aslında. Olay 1022 senesinde geçiyor. Dünya ile cennet arasındaki bağlantı, Lords of Shadow isimli grubun yarattığı terör ile krize girmiş ve kopma noktasına gelmiştir. Bunun için mücadele etmesi gereken taraf da, Brotherhood of Light’dır. İşte Gabriel Belmont olarak bu grubun en önemli temsilcilerinden birisiyiz ve dünyayı bu kaostan kurtarmak için uğraşıyoruz. Genelde her ana karakterin olduğu gibi, Gabriel’in de kendi emelleri var. Çok sevdiği eşi, Lords of Shadow tarafından katledilmiştir ve bunun intikam ateşiyle yanıp tutuşmaktadır. Mücadelesinde başarılı olduğu takdirde, dünyayı kurtarmakla kalmayacak, eşinin ruhunu da rahata erdirecektir. Bu uğurda birçok düşman ve yandaşı olacaktır. Tabii hepsine ulaşması ya da yok etmesi için en çok bizim yardımımıza ihtiyacı var.

Görsellik Lords of Shadow’da fazlasıyla ön plana çıkıyor. İlk açtığımızda ve ara videoları seyrettiğimizde görüntülerin oldukça iyi olduğunu görüyoruz. Tatlı bir sürpriz olarak, bu grafiklerin aynı zamanda oyun içi görüntülerini oluşturduğunu görüyoruz. Bu da bizi epey sevindirdi. Çevre ve karakter modellemeleri gayet iyi. Dövüş ve hareketlerdeki animasyonlar da güzel bir şekilde aktarılmış. Görselliğe seslerin de etkisi eklenince ortaya güzel bir atmosfer çıkıyor. Bataklık ve sık ağaçlarla dolu bir ormandan geçtiğinizi, ya da çok tehlikeli bir mağarada dolaştığınızı hissetmeniz hiç de zor olmuyor. Hareket çeşitliliğinin de bol olması, oyun için bolca animasyon çeşitliliğinin de bir başka göstergesi. Ana karakterimiz gayet karizmatik ve olması gerektiği gibi geliştirilmiş.
Cevap bulunamadı.