alexa
Cengizhan 2
Cengizhan 2, gerek ülkemiz gerekse Ortadoğu pazarında yoğun ilgi gören bir yapım olarak dikkat çekiyor. Cengizhan 2 Joypara satin alma isleminden sonra, Joygame ödeme sayfasi üzerinde epin seçilerek yüklenebilir.
211
Cengiz Han 2 Hüner Sistemi
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 13:14
Hüner Özelliği

Hüner Sistemi, karakterler için Tecrübe ve Seviye sisteminin dışındaki ikinci sistemdir. Oyuncuların seviyeleri 80’e ulaştığında Hüner Sistemi açılır. Hüner Özelliği, karakterlerin Savunma, Saldırı, YP, Kritik Vuruş, Vuruş, Kritik Vuruş Hasarı, Kaçınma ve Dirençlerinin geliştirildiği Hüner Sisteminin temelidir. 

Kişisel Hüner’i açmak için; 

Karakter arayüzünü açarak (“C” Kısayolu) Hüner seviyesi ve Hüner değeri görülebilir. 

 

Güçlendirme aralığı: 

1.Kat: Yakın Savunma, Menzilli Savunma ve Büyüsel Savunma artışı. 
2.Kat: Dayanıklılık, Güç, Çeviklik ve Zeka Artışı. 
3.Kat: Maksimum YP artışı, Yakın Saldırı Artışı, Menzilli Saldırı Artışı ve Büyüsel Saldırı artışı. 
4.Kat: Kritik Vuruş, Vuruş ve Kritik Vuruş Hasarı artışı. 
5.Kat: Kaçınma ve Direnç artışı. 


Hüner Seviyesi’ni Geliştirme: 

Oyuncular seviye 80’e ulaştıklarında görev tamamlayarak Hüner puanı kazanabilirler. Hüner puanı en üst seviyeye ulaştığında, Hüner otomatik olarak seviye atlar. 

80 seviye oyuncuların en üst hüner seviyesi 60’tır. 80 seviyeden sonraki her bir seviye gelişiminde, Hüner seviyesi üst sınırı 3 seviye artar. 

Oyuncular İç İşleri, Sınır Koruma, Lonca Gök Ejderi Eskortu, Antik Kalıntılar (hüner), Gezgin Ruh ve Lanetli Beden’den Hüner puanı kazanabilirler. Belirli malzemeler kullanarak iki kat Hüner puanı kazanmak da mümkündür. 

Lonca Hüner Açma: 

Lonca lideri Hüner Özelliği’ni açtıktan sonra, lonca üyeleri Hüner Özellikleri’ni geliştirebilir. 

 

Lonca Seviyesi: 

Lonca seviyesinin, Hüner Özelliği’nin üst seviyelerini öğrenmede etkisi vardır. Oyuncular lonca seviyesi yükseldikçe daha yüksek seviye Hüner Özellikleri öğrenebilirler. Ayrıca lonca seviyesi ne kadar yüksekse öğrenilebilecek Hüner Özelliği de o kadar fazla olur. 

Seviye 1 loncalarda hüner bulunmaz, sadece seviye 2 ve üzeri loncalar Lonca Hüneri geliştirebilir. Lonca Hüneri’ni geliştirmek lonca liderinin elindedir. 

 

Lonca Hüneri Gelişimi: 

Lonca liderleri, loncalarının gelişimini [Lonca Yöneticisi]’nden gerçekleştirebilirler. Lonca Hüner gelişimi sağlandığında, sistem otomatik olarak belirli seviyedeki loncanın gelişimini başlatır. Ardından lonca üyeleri hüneri 1. Kattan başlayarak diledikleri seviyeye geliştirirler. Üyelerin bir hüneri ilerletebilmeleri için, lonca liderinin Lonca [Lonca Hüner Gelişimi]’ni ilgili seviyeye geliştirmesi gerekir.

Gelişim için gerekenler: Lonca Parası, Lonca Tecrübesi ve gerekli malzemeler. 

Kişisel Hüner Gelişimi: 

Seviye 80 ve üzeri oyuncular hüner bilgilerine, karakter özelliklerindeki (Kısayol: C) Hüner sayfasından ulaşabilirler. Hüner Özelliği Başkent’teki Lonca Yöneticisi’nden öğrenilebilir. Bu özelliği üyeler, sadece lonca belirli bir seviyeye ulaştığında öğrenebilir. 

Oyuncular tüm hünerleri listeden görebilir. Fare’yi hünerin üzerine getirerek hünerin özelliğini ve öğrenmek için gerekenleri görebilirsiniz. Gri renkle gösterilen bir hüner, henüz öğrenemeyeceğiniz bir hüner olduğu anlamına gelir. 

Kişisel Hüner Özelliği öğrenimi; 

Lonca Gelişim Süreci, Geliştirme Puanı ve Kişisel Hüner Seviyesi hazır olduğunda başlar. 

Bir Hüner Özelliği’ni geliştirmek için belirli bir miktarda puan harcanır. Her seviye hüner için harcanan puan farklıdır. Hüner’i görmek için fareyi üzerine getirin ve Hüner Özelliği’ni geliştirmek için onay tuşuna tıklayın. Hüner gelişimi geri alınamaz. 

Gelişim Puanları: 

Hüner Sistemi bir piramit formatındadır. Oyuncular üst seviye hünerleri öğrenmek için önce düşük seviye hünerlerde uzmanlaşmaları gerekir. Bir tür Hüner Özelliği öğrenmek 1 “seviye gelişim puanı” kazandırır. 

Düşük seviye hünerde yeterli miktarda gelişim puanı topladıktan sonra üst seviye hüner öğrenilebilir.
Cevap bulunamadı.