alexa
Child of Light
Rol yapma oyunlarına yeni ve en son eklenen, tüm türlerinden farklı olarak yeni bir tarz ile karşımıza çıkan son derece sempatik bulunan Child of Light gayet başarılı bir oyundur. Oyun piyasaya çıkalı daha bir ay bile olmadan birçok kişi tarafından gayet sevildi. Oyunun yapımcısı Ubisoft olunca zaten kalitesini tahmin etmek hiçte zor değildir. Grafikleri son derece dikkat çeken bu oyun, görüntülerin çizimi ve masal tadında ki hikayesi sebebiyle öne çıktı. Child of Light UPlay cd keyini aldiginizda hemen Uplay üzerinde aktif edebilir, oyunu indirebilir ve oynamaya baslayabilirsiniz.
253
Aşırı Kaçmış Masal
eray ö.
4 Haziran 2015 18:52

Hikayesi yerine grafik ve oynanışıyla öne çıkan bir oyun Child of Light. Fakat önce gelin bir hikayeye göz atalım. Oyunda Aurora isimli küçük bir prensesi yönetiyoruz. Prensesimiz bir gün hastalanıp yataklara düşüyor. Sonrasında kendini Lemuria adlı bir evrende buluyor. Kendisini öldü sanan babasının yanına gitmeye çalışan Aurora, Lemuria’da çok daha büyük olayların gerçekleştiğini, karanlığın dünyaya hüküm sürdüğünü öğreniyor ve ışığın çocuğu olarak görevine başlıyor.

Anlattıklarım size de fazlasıyla basit gelmedi mi? Hikayeyi bir kenara bırakın, oyunda iyi çizilmiş karakterler, başarılı hikaye akışı ve sürprizler var demeyi çok isterdim, maalesef ki böyle bir durum söz konusu değil. Başlangıçta masal gibi duran hikayenin ilerleyişinde de değişen bir şey yok. En kötüsüyse yenilik olmaması. Klişelerin atası sayılan kötü üvey anne bile oyunda bulunuyor.

Yine de Child of Light’ın hikayesi için sıkıcı tanımı yapılamaz. Sürpriz, heyecan ve güçlü bir dram yok ama en azından oyuncuya engel koymuyor. Yani Knack’te karşılaştığımız gibi çocukça ve saçma bir hikaye akışı yok. Sadece fazla basit.

Çocukça ve saçma bir hikaye akışı yok dedim, fakat diyaloglar için aynı tanımı yapamayacağım. Masal atmosferi yakalamak isteyen yapımcılar diyalogların hepsinde bir kafiye kullanmış. Bu da oyunun fazla gerçek dışı olmasına yol açmış. Üstelik konuşulanları anlamakta da zaman zaman zorluk çekebiliyorsunuz. Keşke masalsı atmosferi abartmayıp tadında bıraksalarmış.

Cevap bulunamadı.