alexa
Cities Skylines
Cities Skylines da her oyunun en güzel bölümlerini bulabilirsiniz. Çok çeşitli olmasından dolayı oldukça zor bir oyun. Kurduğunuz şehirdeki insanları mutlu etmeniz oyundaki en önemli etken. Cities Skylines Steam oyununu Steam üzerinden aktif edebilirsiniz.
418
detaylar
eray ö.
5 Nisan 2015 13:01
Biraz da detaylardan bahsetmek gerekirse, şehirdeki bina, araç, insan çeşitliliği sayısı yeterince fazla değil. Tabii ki 13 kişilik bir ekipten SimCity çeşitliliği beklemek saçma olur, ama yine de biraz daha fazla çeşit görebilseydik, daha hoş olabilirdi. Tabii ki bu çeşitliliğin Steam Workshop desteği ile çok yüksek seviyelere geleceğini tahmin etmek zor değil. Cities: Skylines, çıkışından itibaren Steam'in en çok oynanan 5 oyunu arasına girmeyi başardı nasılsa.

Cities: Skylines'ın grafiklerine gelecek olursak, renkli tasarımlar, hoş detaylar bizleri bekliyor ama ne yazık ki SimCity kadar bizleri etkilemeyi başaramıyor. Özellikle oyun içerisinde gece vaktinin olmaması, çok büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Gece vakti özelliği büyük ihtimal ile oyuna DLC ile dahil edilecektir ama eğer Paradox bu DLC'yi para ile satmaya kalkarsa, büyük bir yanlış yapmış olur. Seslere gelecek olursak, bir Tycoon oyunu için yeterli seviyede diyebiliriz. Özellikle oyunun tema müziği oldukça hoş olmuş.

Son sözlere gelecek olursak, Cities: Skylines, türünün en başarılı örneklerinden biri. Hatta kusursuz oynanışı ile belki de en iyisi olma potansiyeline sahip. Zamanla eklenecek özellikler ile bizlere eğlenceli vakit geçirteceğinden hiçbir şüphe yok. Yazıda belirttiğim gibi, eğer türe aşinaysanız ve yeni bir oyun arayışındaysanız, Cities: Skylines uygun fiyatı ile kesinlikle aradığınız oyun, üstelik Workshop desteği ile ömrünü katlayarak uzatacağından eminim.
Cevap bulunamadı.