alexa
Cities Skylines
Cities Skylines da her oyunun en güzel bölümlerini bulabilirsiniz. Çok çeşitli olmasından dolayı oldukça zor bir oyun. Kurduğunuz şehirdeki insanları mutlu etmeniz oyundaki en önemli etken. Cities Skylines Steam oyununu Steam üzerinden aktif edebilirsiniz.
400
Ekonomi sistemi
eray ö.
5 Nisan 2015 12:57
Ekonomi sisteminden bahsetmek gerekirse, ilk başlarda tüm geliriniz vergiler üzerine kurulu olacak. Cities: Skylines'ın ekonomi bölümünden ince ayarlamalar yapıp, ne şiş yansın ne kebap diyerek düzgün ve sürekli bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Tabii ki burada dikkatli olmak gerekiyor. Vergiyi fazla kaçırırsanız, işyerleri iflas edebiliyor, ve sahipleri şehri terk edebiliyor. Ben oynadığım süre boyunca bu vergi oranını %13 olarak ayarladım, sanırım en güvenli ayarda bu. Ne çok kızdılar, ne çok mutlu oldular, ben parama onlar işine baktı...

Cities: Skylines, genel hatları ile sandbox bir oyun. Yani sizden şunu yap demeyen, bir sonu olmayan, sınırın yalnızca hayal gücünüz olduğu bir yapım. Dilediğiniz ne varsa oyun içerisinde gerçekleştirebilirsiniz ve ne zaman bitti derseniz, oyun o zaman biter. Tabii ki bunu sevenler olduğu kadar sevmeyenler de mevcut. Zaten türün meraklısı değilseniz, Cities: Skylines ne kadar başarılı olursa olsun, sizi memnun etmeyi başaramaz. Bu sebepten ötürü Cities: Skylines'ı sadece, Tycoon türüne ilginiz varsa satın almalısınız, aksi takdirde sizi türe ısındıracak bir yapım değil.
Cevap bulunamadı.