alexa
Clash of Clans
Clash of Clans yeşil taş satın alma işlemi yaparak rakiplerinizin önüne geçin. Clash of Clans Yeşil Taş Game Center bölümünden yüklenmektedir.
206
Sıkça Sorulan Sorular !
Ekin G.
3 Mart 2015 01:43

Oyunda bir hayli geri kaldım hızlıca gelişmem için ne yapmalıyım?

Oyuna ayırdığınız zamanı biraz daha arttırmalısınız. Hızlıca gelişmeniz için sıkça diğer oyunculara saldırı yapıp, iksir ve altın yağmalamanız gerekiyor. Goblinlere de saldırarak bunu yapabilirsiniz.

Bina geliştirirken hangilerine öncelik vermeliyim?

Her strateji oyunun ana kuralı olan hammadde önemi burda da geçerli. İksir ve altın üreticilerinin seviyelerini yükseltmek öncelikli hedefiniz olsun ama bunu yaparken savunma binalarınızı da boşlamayın, aksi taktirde biriktirdiğiniz tüm iksir ve altınlar kolayca yağmalanabilir.

Girdiğim klanlardan sürekli atılıyorum. Bir klanda kalıcı olarak kendime yer edinmem için ne yapmalıyım?

Klan arkadaşlarınızla daha fazla konuşabilirsiniz. Aslında bir klandan atılıyorsanız ana sebep asker yardımı yapmamanız veya klanın belirlediği kupa miktarına sahip olmamanızdandır. Klanlar istatisliklerde üst yerlere gelebilmek için kupa sınırlarını sürekli artırıyorlar. Sizin de sıkça saldırı yapıp kupa toplayarak bu limitin altında kalmamanız gerekiyor.

Hangi asker en iyisi, en çok hangisinden basayım?

Hepsi iyi, fakat zayıf noktaları var. Genelde eğer klan arkadaşınıza destek atıyorsanız daha çok okçu ve kılıçlı atın çünkü diğer askerler savunmada pek başarılı olamayacaktır. Saldırı yaparken eğer oyunun başındaysanız balonlarla çokça galibiyet alabilirsiniz. Hava savunmasına dikkat edin. Aksi taktirde kolayca balonlarınız yok olabilir. Saldırı yaparken öncelik olarak devleri çıkartın ve hemen ardından sur patlatıcıları, bu sayede düşman savunma birimleri devlere ateş ederken duvar yıkıcılarınız kolayca surları yıkabilirler. İncelemenin devamında her askerin nasıl kullanacağını açıklayacağım.

Gastronomide hangi askerlerin gelişimine öncelik veremeliyim?

Devler olabilir çünkü onların dayanılıklığı artıkça diğer askerlerinizin işi kolaylaşacaktır. Eğer düşman surları çok güçlüyse duvar yıkıcıları da geliştirebilirsiniz. Her askeri ganstronomide geliştirmek sizin işinize çok yarayacaktır.

Büyü fabrikasındaki büyüleri ne işe yarar?

Burada saldırı yaparken sizin askerlerinize can verebilecek veya düşman binalarına saldırabileceğiniz büyüler yapabilirsiniz. Yıkmakta zorlanacağınız yerlere yıkım büyüsünü kullanabilirsiniz ya da askerlerinizin zorlanacağı bölgeye can verme büyüsünü.

Altın mı daha önemli İksir mi?

Bence altın çünkü surlarınızı ve savunma binalarınızı ve daha da önemlisi köy binanızı geliştirirken çok fazla ihtiyaç duyorsunuz. Bu yüzden altını bol köylerin savunmasını aşabilecek güce sahipseniz saldırmaktan çekinmeyin.

Saldıracak köyleri neye göre seçmeliyim?

Size saldıran köylere geri saldırarak intikam almanız, çok iyi bir taktik olmaz. Daha çok saldır kısmından köy arayarak savunması güçsüz olan köylere saldırın. Köy binası dışarıda ve kolayca yıkılabilecek olan düşmanları sakın kaçırmayın.

Cevap bulunamadı.