alexa
Combat Arms
Combat Arms, sıradan bir MMOFPS ile benzer özellikler taşısa da, içerdiği ek oyun modları ve karakter gelişim süreçleri sayesinde kısa sürede yoğun ilgi görmüş olup, kullanıcı kitlesini her geçen gün fazlalaştırmaya devam etmektedir. Combat Arms Nexon Cash satin alma isleminden sonra, Nexon ödeme penceresinde Durmapay seçilerek kullanilabilir.
706
Combat Arms | FireTeam | Cabin Fever Taktikleri
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 10:14
Combat Arms | FireTeam | Cabin Fever Taktikleri 


Kapılar: 

Ön kapı: Hangara bakan kapıdır. Pek önemli olmasa da, puan toplamak için ideal bir mekan. 

Orta kapı: Bulunduğumuz evin orta kısmındaki yıkılmış duvardır. 11. seviyeye gelince, hemen yanındaki kapı, zombiler tarafından kırılacak. Kritik bir nokta. 

Arka kapı: Büyük olan kapıdır. Çok çok önemlidir. En fazla düşman buradan gelir. Extreme zorluğunda 16. seviyeye gelince, arkasındaki tel kapı zombiler tarafından açılır. 

Tahta kapı: Hard veya Extreme zorluğunda 11. seviyeye gelince, bu kapı açılır. İlk defa Commagene02 (benim klan) klanı tarafından "Mavi" ya da "Öküz" olarak adlandırılan zombiyle burada tanışırız. Bu kapı boş bırakılırsa orta kapı düşer. Orta kapı düşerse oyun biter. Binanın alt katına açılır. 

Tel kapı: Extreme zorluğunda 16. seviyeye gelince. bu kapı açılır. Dikkat etmekte fayda var. Dikkat edilmezse arka kapı düşer, arka kapı düşerse siz de zorda kalırsınız. Binanın üst katına açılır. 


ZOMBİ TÜRLERİ: 

Noob: Üzerinde asker elbisesi bulunan, kafasına sıktığınız iki mermiyle geberen zombiler. Üzerinize çok fazla geliyorsa, bir tane bomba sallayın ya da yardım isteyin. 

Bombacı: Öldürdüğünüz zaman patlayan zombiler. Fazla yakına gelmelerine izin vermeyin. Kafaya çalışın. 

Dişi: Hızlı koşan zombiler. Adı üzerinde, dişi zombiler bunlar. Öldürdüğünüz zaman 2-3 tane topa benzer cisim düşürür. Bunların yanına gitmeyin, hasar alırsınız. Kafaya çalışın. Pek fazla gelmiyor. 

Öküz: Commagene02 klanı tarafından, milyonlarca kez öldürülmüş olup, boşta bırakılırsa takımı eşşekler cennetine yollar. Gördüğünüz zaman, kafaya dikkatli şekilde bir şarjörü boşaltın ya da 2-3 kişiden yardım isteyin. Ölecektir. Öldüğü zaman zehirli gaz ve bir sıvı bırakır. Bunlardan uzak durun. En fazla tahta kapıdan geliyor.
 

PÜF NOKTALARI: 

1- Kapıları mutlaka paylaşın. Her zaman bir kapıda olsun gözünüz. Ancak yardım istendiği zaman, meşgul değilseniz koşun yardıma. 

2- Mermiler burada hiç olmadığı kadar değerli. Mutlaka 2. bir silah bulundurun. Kafalara çalışın. Hem aldığınız puan artacaktır, hem de mermileri idareli kullanmış olursunuz. 

3- Bu haritaya girmek üzere iken, yanınızda mutlaka ağır makineli tüfek bulundurun. (K3, MK48, FN MİNİMİ, M60 vesair.) Ama "Yok hacı ben alırım hepsini." diyorsanız, siz bilirsiniz. 

4- Yardım istendiği zaman koşun demiş miydim? 

5- Shotgun kullanmayın, bu haritada çok kullanışsız. Onun yerine, geri tepmesi az ve vuruş gücü yüksek olan M16A3, M4A1, FAMAS, MP5 ya da UMP kullanabilirsiniz. 

6- 13. Seviyeden sonra, elektrikler kesilmeye başlıyor. Aşağıya inip ışıkları açabilir ya da gamma seviyenizi artırarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. 

7- Zombilerin, özellikle öküzlerin, aggrosunu pencereden çekmek çok önemli, zombiler pencereden vuramıyor. 

8- 10. ve 15. seviyelerden sonra açılan katlarda kutular içerisinde silahlar bulabilirsiniz. Kullanmayı bilmiyorsanız, başkasından kullanması için rica edin. Zira bu silahlar çok güçlü... 

Cabin feverde flame + medkit işinizi halledecektir. Tek başınıza bile bitirirsiniz. 

Cabin Fever: Silah Mekanları 

L96A1 Siyah Magnum 

Statları oldukça yüksek seviyede bir silahtır. 
Bir atış düzenli ile bir zombiyi öldürebilecek güce sahiptir, özellikle head shotlarda %100 ölüm sağlar. 
Bir silah sandık içinde bodrum katında saklı. Oda açıldığında bu silahı bulabilirsiniz. 

M32 - Taşınabilir 12 mermi bombaatar. 

Bir el bombası gücü ile hasar verir. 
Bodrum içinde saklı. Siyah Magnum ile aynı kutuda olmalı. 

M134 

500 mermi kapasiteli bir silahtır! 
Firerate' si zayıftır.Tur 20 de ikinci katta bulunabilinir. 


Golden Double Barrel Punisher 

Güçlü silahlatır, mouse' la sağ tıklandığında iki mermi birden ateş eder, ve tek bir mermide zombiyi öldürebilirsiniz.Sandık içinde ikinci katta karanlık odada gizli. 

Airstrike: Napalım

Yağmur cehennem yangınları şeklinde bir alev topu atar, bu teçhizatla hava desteği çağtısında bulunabilirsiniz. Ikinci katta Gizli. Altın Punisher ile aynı kutuda.
İsimsiz Üye
10 Şubat 2015 19:36
Fireteam'i zor modda ezberleyip gidin arkadaşlar grupla birlikte. Belli saatlerde girdiğiniz taktirde çok güzel puanlar alırsınız.