alexa
Command And Conquer Tiberium Alliances
Command and Conquer serisi şüphesiz on yılı aşkın süredir yayınlanan yapımları ile birlikte milyonlarca gerçek zamanlı strateji tutkununun beğenisini kazanmış ve halen takipçilerine yenilerini katmayı sürdürmektedir. Command and Conquer Tiberium Alliances için alacaginiz CCTA Funds Epin'lerini EA Games üzerinden aktif edebilirsiniz.
392
Savunma rehberi
Emre S.
23 Nisan 2015 09:12

Tiberium Alliance’de saldırı kadar kendi base’inizi savunmanızda önemlidir.Oyunun başlarında savunma birimi olarak size Wall ve Mg Nest veriliyor.Bu iki temel savunma birimi ilerleyen zamanlarda da çok işimize yarayacaktır.

Örneğin; Wall savunma birimi seviyesi yükseltildiğinde düşmanlarınız için birer zaman kaybı olacaktır.İkinci başlangıç savunma birimi olan MG Nest ise; düşmanınızın hem piyadeleri hem de hava birimleri için çok etkili olabiliyor.

Oyun başlarında; Forgotten Camp’lara saldırarak kazanacağınız Research Point’leri(RP) biriktirerek öncelik ile savunma birimlerinden olan ve yukarıdaki resimde de görebileceğiniz Predator birimini açmalısınız.Predator tankları düşman motorlu saldırı birimleri için çok etkilidir.Ayrıca oyunun başlarından uzun bir süre boyunca, düşmanlarınız size Pitbull ve Guardian motorlu birimleri ile saldıracaktır.Bu yüzden savunmanızda duran 3 ve ya 4 Predator tankı sizi düşmanlarınızdan koruyacaktır.Hatta oyunun ilerleyen zamanlarında bile bu savunma birimlerini kullanabilirsiniz.

Predator tankından sonra çıkartmanız gereken diğer savunma birimi Missile Squad’lardır.Bu birim size saldırmak için gelen hava birimlerine karşı etkilidirler.Örneğin düşmanınız Paladin ve ya Firehawk ile saldırıyor ise savunmanızda duran level’ı yüksek Missile Squad’lar savunmanızın saldırıya dayanmasını sağlar.Zaten savunmanıza hava saldırılarına karşıda birimler koymanız, size kolaylık sağlar.

Son olarak oyunda saldırdığım birçok base’de gördüğüm hatayı söylemek istiyorum.Birçok oyuncu base’inin savunmasında Anti-Tank Barrier ve Guardian savunma birimini alıyorlar.Anti-Tank Barrier size saldıran motorlu birimlere karşı etkililer ama bu birim yerine savunmanıza koyduğunuz Wall de aynı görevi görür.Guardian için ise oyunun başından sahip olduğunuz Mg Nest’ler de aynı görevi görürler.O yüzden Anti-Tank Barrier ve Guardian için harcayacağınız RP’yi biriktiriniz.Biriktirdiğiniz RP’ler ile de Guardian Cannon adlı savunma birimini almanız sizin daha çok işinize yarar.

Resim, takriben 29% (600×304) ölçeklenmiştir. Orjinal boyutta (840×425) görmek için bu çubuğa tıklayın. Yeni bir pencerede açmak için resme tıklayın.

Önemli bir nokta ise hem savunma birimleriniz hem de base’inizde ki binaları Construction Yard’ınızın hizasından yoğunlaştırın.Çünkü düşmanlarınız size saldırdığında eğer Construction Yard’ınızı patlatırsa tüm birim ve binalarınız patlamış olur.

Cevap bulunamadı.