alexa
Command And Conquer Tiberium Alliances
Command and Conquer serisi şüphesiz on yılı aşkın süredir yayınlanan yapımları ile birlikte milyonlarca gerçek zamanlı strateji tutkununun beğenisini kazanmış ve halen takipçilerine yenilerini katmayı sürdürmektedir. Command and Conquer Tiberium Alliances için alacaginiz CCTA Funds Epin'lerini EA Games üzerinden aktif edebilirsiniz.
172
Tiberium Alliances Oyun Kuralları
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 03:08
Tiberium Alliances: Oyun Kuralları

Aşağıda Command & Conquer Tiberium Alliances oyun kurallarının tam listesini bulabilirsiniz. Tüm oyuncuların bu kuralları okumasını istiyoruz. Kurallara uymamanız halinde, hesabınız yasaklanabilir ve Command & Conquer Tiberium Alliances’da artık yer alamayabilirsiniz.
Bu kuralların oyuna özel kurallar olduğunu ve Hizmet Şartları, Davranış Kuralları ve Son Kullanıcı Erişim ve Lisans Anlaşması’nda belirtilen kurallara ek niteliği taşıdığını unutmayın.

Hesap Paylaşımı

İzin verdiklerimiz
Tek bir internet bağlantısının ve/veya bilgisayarın ortak kullanımı
Aynı bağlantı üzerinden ve hatta aynı bilgisayardan farklı oyuncular olarak oynayabilirsiniz. Aynı ağı veya bilgisayarı kullanarak birden fazla kişinin oynayacağını belirtmenize gerek yoktur.
Bu konular hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki “İzin vermediklerimiz” bölümüne bakın.

İzin vermediklerimiz

 1. Hesap Paylaşımı
  Aynı hesabı birden fazla kişinin kullanılmasına izin verilmez. Hesap bilgilerinizi başka bir oyuncuya vermeniz halinde, bu oyuncunun hesabınızla yaptıklarını düzeltmeyiz. Bu eylemler arasında şunlar bulunabilir:
  • Bilgilerinizi verdiğiniz oyuncunun eylemleri nedeniyle uzaklaştırma/yasaklanma
  • Kullanılan Funds
  • Oyun içinde, örneğin oyun içi forumda, oyun içi sohbette veya oyuncu içi postada sizi kötü temsil etme
  • Şehirleri terk etme
  • Arkadaşlara ve/veya müttefiklere saldırma

Üçüncü Taraf Oyun Araçları

Bazı oyuncular ve ittifaklar, diğer oyuncular tarafından oldukça faydalı bulunan ilginç oyun araçları keşfedip oyuna sunuyorlar. Bu araçları kullanırken çok dikkatli olmanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Bu araçlarda Oturum Kimliğiniz istenir ve siz de verirseniz, araç geliştiricisinin oyununuzun kontrolünü eline geçirmesi ve istediğini yapması mümkündür. Aynı şey kullanıcı adı ve parolanız için de söylenebilir ki bu durum çok daha ciddi sonuçlar doğurabilir: Aracı oluşturan kişinin EA hesabınızı bütünüyle çalması mümkündür. – Hesabınıza ait kullanıcı adı ve parolayı kimseye vermeyin! Böyle bir şeyi yaparsanız çok büyük bir risk almış olursunuz ve hesabınızla ilgili her şeyi kaybedebilirsiniz.
Oyun içinde halihazırda başka bir şekilde elde edilebilen bilgilerin harici araçlar kullanılarak sunulmasına şu şartlarla izin verilir:

 • Aracın yalnızca resmi oyun istemcisinden de elde edilebilen bilgileri toplamasına ve sunmasına izin verilir.
 • Aracın Command & Conquer Tiberium Alliances sunucularına doğrudan çağrı yapmasına izin verilir; ancak aracın yol açtığı sunucu yükü, tipik bir oyun sırasında resmi oyun istemcisinin sunucuda yol açtığı yükle benzer olmalıdır.
 • Aracın kullanıcı adına eylemlerde bulunmasına İZİN VERİLMEZ.
 • EA, araçların kullanıcılar için zararlı olup olmadığını KONTROL ETMEZ. EA, araç kullanımının işlevselliği veya yarattığı olası güvenlik riskleriyle ilgili hiçbir garanti vermez.
 • EA, araçları kara listeye alma hakkına sahiptir. Resmi olarak kara listeye alınmış bir aracı kullandığı tespit edilen kullanıcılar, EA tarafından yasaklanır.

Hile yaptığından şüphelenilen oyuncunun ihbar edilmesi

Hile yaptığını düşündüğünüz bir oyuncu görürseniz, ihbarda bulunabilirsiniz. Oyuncuyu ihbar ederken lütfen mümkün olduğunca çok bilgi verin. Aşağıda faydalı olabilecek bazı bilgiler sıralanmıştır:

 • Olayla ilgili hesap adı veya adları
 • Olayla ilgili ittifak veya ittifaklar
 • Olayla ilgili dünya veya dünyalar
 • Olayla ilgili şehir veya şehirler (lütfen koordinatları verin)
 • Olayın Saat ve Tarihi (saat dilimi dahil)
 • Faydalı olabilecek bilgilerin ekran görüntüleri (örn. oyuncu içi sohbet/posta ve raporlar)
 • Oyuncunun yanlış yaptığını düşündüğünüz konu nedir?
 • Oyuncu bunu yaparak sizce nasıl bir avantaj sağladı?


Command & Conquer Tiberium Alliances Hizmet Şartları Özeti:
Davranış Kuralları

Aşağıdakileri yapmanız halinde Hizmet Şartları’nı ihlal edebilirsiniz (ihlal olup olmadığının değerlendirmesiyle ilgili takdir hakkı tamamen EA’e aittir):
- Yasa dışı içeriğin post edilmesi, iletilmesi, reklamının yapılması veya dağıtılması.
- Sürekli istenmeyen mesajlar göndermek veya ırk, cinsel eğilim, din, köken vb. ile ilgili kişisel saldırılarda veya ifadelerde bulunmak gibi istenmeyen davranışlarla diğer oyuncuyu taciz etmek, tehdit etmek, gücendirmek, sürekli istenmeyen posta göndermek ya da bu bağlamda herhangi bir şey yapmak.
- Zararlı, kötü eğilimli, nefret dolu; ırksal, etnik olarak, dinsel veya diğer bir şekilde saldırgan, müstehcen, tehditkar, zorba, kaba, cinsel olarak açık, iftiracı, ihlalci, gizlilik veya açıklama haklarını ihlal eden, makul bir insanın bakış açısına göre karşı çıkılabilir ve/veya uygunsuz olduğu düşünülen veya bir kanunun ihlal edilmesine yol açabilecek davranışları teşvik eden herhangi bir aktivite, grup, birlik organize etmek, oluşturmak veya katılmak. Nefret içeren konuşmalara hoşgörü gösterilmeyecektir.
- Kötü eğilimli, saldırgan veya karalayıcı ekran adlarının ve/veya kişiliklerin kullanılması.
- EA Servislerinin sohbet alanlarında, oyun alanlarında, forumlarında veya diğer herhangi bir alanında bozucu davranışlarda bulunmak. Bozucu davranışlar arasında EA Servislerinin normal oyun akışına veya servis içindeki diyaloğa müdahale eden davranışlar da bulunur. Bozucu davranış tanımına, bunlarla sınırlı olmamak üzere, ticari postlar, talepler ve reklamlar dahildir.
- Kaba dil, küfür kullanarak; return tuşuna sürekli basmak veya büyük resimler yayınlamak suretiyle ekranın okunmayacak kadar hızlı geçmesini sağlayarak; diğer kullanıcıları rahatsız etmek adına aşırı şekilde bağırarak (büyük harfle yazmak); “spamlayarak” veya baskın yaparak (art arda metin yayınlamak) sohbet odalarındaki sohbet akışını bozmak.
- Ünlü kişiler de dahil olmak üzere başka biriymiş gibi davranmak, bir EA çalışan veya EA temsilcisiymiş gibi kendini tanıtmak veya EA'i veya EA'in ortaklarını ya da bağlı kuruluşlarını temsil ettiğinizi belirterek kullanıcıları yanıltmaya teşebbüs etmek.
- EA Servislerinde başka birinden parola, hesap bilgisi veya diğer özel bilgiyi edinmeye teşebbüs etmek.
- Sahip olmadığınız veya serbestçe dağıtmaya izniniz olmayan herhangi bir yazılımı veya içeriği karşıya yüklemek.
- Kullanmakta olduğunuz spesifik EA Servisi için geçerli ek Davranış Kuralları’nı ihlal etmeniz.
- Hackleme, kırma, kimlik avı, zayıf noktalardan veya hilelerden faydalanma ve/veya sahte yazılım ve/veya sanal para birimi/öğe dağıtmanın da dahil olduğu herhangi bir eylemde yer almak, reklamını yapmak veya teşvik etmek.
- Virüs, solucan, casus yazılım, saatli bomba, bozulmuş veri içeren dosyaları ya da EA Servislerine zarar verebilecek, müdahale edebilecek veya sekteye uğratabilecek diğer bilgisayar programlarını karşıya yüklemek.
- Reklam veya promosyon mesajları, zincir postalar, saadet zincirleri veya diğer ticari faaliyetler dahil olmak üzere kişisel iletişim dışındaki herhangi bir amaçla mesaj göndermek.
- Oyun içi destek veya şikayet düğmelerini uygun olmayan şekilde kullanmak veya EA personeline yalan ihbarda bulunmak.
- İzin verilmemiş “otomatik” yazılım programlarını, “makro” yazılım programlarını veya diğer “hileyi kolaylaştıran" yazılım programlarını veya uygulamalarını kullanmak ya da dağıtmak.
- Oyun hackleyen/değiştiren/hileye yol açan yazılım veya araçları kullanmak.
- EA’in spesifik bir şekilde değiştirmenize izin vermediği EA Servisinin herhangi bir dosyasını veya başka bir parçasını değiştirmek ya da değiştirmeye teşebbüs etmek.
- EA Servisi aracılığıyla bir kişinin gerçek dünyadaki kişisel bilgilerini yayınlamak veya iletmek.
- EA Servislerinin sunucularına giden ve gelen iletimlere müdahale etmeye, hacklemeye veya şifresini çözmeye teşebbüs etmek.
- Zayıf noktaları ve/veya hileleri kullanmak ve diğer oyunculara söylemek.
- EA Yazılımını Electronic Arts’ın denetiminde olmayan ve izin vermediği herhangi bir servis üzerinden kullanmaya teşebbüs etmek. Bu şekilde kullanımın tüm riski size aittir ve ek ya da farklı şartlara tabi olabilir. EA, EA Yazılımının Electronic Arts’ın denetiminde olmayan bir servis üzerinden kullanılmasıyla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.
- Diğer kişilerin EA Servisinden yararlanma olanağına müdahale etmek veya EA Servislerini tüm kullanıcıların kullanımına sunma olanağına müdahale eden veya maliyetini önemli derecede artıran eylemlerde bulunmak.
- EA tarafından açıkça izin verilmediği sürece, Hesabınızı veya EA Servislerine, İçeriğine veya Haklarına kişisel erişiminizi satamaz, satın alamaz, takas edemez veya başka şekilde devredemezsiniz (açık artırma web siteleri üzerinden yapılanlar dahil).
- Telif hakkı ihlali, ticari marka ihlali, karalama, gizliliğin ihlali, kimlik hırsızlığı, hackleme, takip taciz, sahtekarlık ve sahte yazılım dağıtma dahil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir yargı alanındaki kanunları ihlal eden herhangi bir eylemde bulunmanız yasaktır.
- İstenmeyen reklam, promosyon malzemeleri veya diğer herhangi bir şekildeki talebi oyun içinde veya forumlarda yayınlamak veya iletmek.
- Oyundaki hataları, belgelenmemiş özellikleri, tasarım hatalarını veya sorunları kötüye kullanmak veya istismar etmek.
- “Rol üstlenme” bu veya diğer politikaların ihlali için bahane olamaz.

Cevap bulunamadı.