alexa
Company of Heroes 2
Company of Heroes 2, İkinci Dünya Savaşı’nın etkilerini Sovyet İmparatorluğu’nun gözünden anlatan ve oyuncuya savaşın kaderini değiştiren Doğu Cephesi’nde Alman Nazi Kuvvetleri’nin nasıl alt edildiğini tüm gerçekliği ile anlatan bir yapım olarak dikkat çekiyor. Company of Heroes 2 satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
239
çevre etkileşimi.
eray ö.
19 Şubat 2015 08:36
Company of Heroes 2’deki en büyük özelliklerden bir tanesi günümüzde bile pek çok oyunda bulunmayan derecedeki çevre etkileşimi. Oyunun öncesinde çıkan pek çok haberde de bildiğiniz gibi CoH2’deki Cold tech sayesinde artık sadece Almanlar’la değil aynı zamanda doğa ile de savaşıyoruz. Oyun esnasında zaman zaman çıkan kar fırtınaları askerlerinizin yavaş yavaş donarak ölmesine sebep olurken yok yere asker kaybediyorsunuz.

Bunun yanında buz tutmuş nehirler ve göller de ayrı bir tehlike ya da avantaj. Bu tamamen sizin durumunuza göre değişebiliyor. Özellikle savunmadayken bu buzlar size oldukça yardımcı oluyor. Üzerine döşediğiniz mayınlar, patlayıcılar veya saldırı sırasında attığınız bombalar ya da ağır topçu silahları ile bu buzlar kırılıyor ve o sırada üzerinde bulunan birimleri dondurucu soğuk sulara gömüyor.

Dolayısı ile artık startejinizi sadece düşmana göre değil aynı zamanda çevre koşullarına göre de kurmanız gerekiyor. Nitekim hiç beklemediğiniz anda gelen bir buz fırtınası koca birliğinizi yok etme noktasına getirirken buzların üzerinden geçen bir düşman tankının buzlu sulara gömülmesi ile rahatlayabiliyorsunuz.

Lakin bu bir iki ufak teknik detay haricinde CoH2 için yeni diyebileceğimiz çok fazla bir özellik bulunmuyor. Nitekim o puslu hava haricinde görünüm, oynanış ve hatta sesler ilk oyun ile aynı. Oynanışta ilginç olan noktalardan bir tanesi sayısal üstünlüğün çoğunlukla bir fark yaratmaması. Birlikler yanlardan sıkıştırma (flanking), özel birim yetenekleri veya siper alma özellikleri sayesinde sayıları ne olursa olsun dengeleri çok rahat değiştiriyorlar. Buna bir de yetenek sistemi eklenince 10 kişilik bir birlik ile 30 kişilik bir çeyrek orduyu alaşağı edebiliyorsunuz.
Cevap bulunamadı.