alexa
Counter Strike Global Offensive
CS GO Satın Al ve hemen dünyanın en çok oynanan gurup karşılaşma oyununda yerini al. CSGO Satın Al dığınızda, oyunu hemen alırsınız ve CSGO indir meye başlar indirmeden sonrada hemen CS GO Oyna maya başlarsınız. CSGO bir Steam oyunudur ve Steam üzerinden indirilmektedir.
444
Counter Oynarken Püf Noktalar
eray ö.
25 Ocak 2015 12:14
İlk önce Donanımdan Başlayalım : 
Eğer bilgisayarınız çok güçlü ise en yüksek en verimli efektlerde oynamalısınız
Eğer bilgisayarınız düşük bir donanıma sahip ise bu oyunu düşük efektlerde verimsiz sıkıcı bir hale getirmez .
Game Booster adlı program ile en yüksek efektlerde çalıştırabilirsiniz .
Unutmayın Cs source vb. yüksek sürümü oynamıyorsanız Cs 1.6 efekte dayalı değildir çok güzel efektleri yoktur bileğe dayalıdır .
İkincisi : Fiziksel Özellikler
Arkadaşlar bende bir zamanlar buna mağruz kalmıştım otururken çok dikkatli bir oturuşa sahip olunuz . Kambur olabilirsiniz bu siber hayatta iyi bir yaşantınız olmasına engel olmayabilir fakat sosyal hayatta büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir.

Doğru oturuş şekli budur arkadaşlar . Dikkat edin eğer buna alışırsanız aslında rahat bir oturuş şeklidir bileğinizi kuvvetlendirir .

Oturduğunuz yerin dik durmanıza engel olmaması gerekir .

Üçüncüsü 
Uykunuzun geldiğini hissederseniz birşeyler içebilirsiniz ancak masanız kalabalıklaştıkça size sıkıntı verecektir . Belki üşenir kaldırmaz iseniz sizin için sorun olur sıkılırsınız. 

Sürekli oyuna ayırmayın gözlerinizi dinlendirin sonra bineceğiniz otobüsün ne olduğu bilmez şehri gezersiniz tavsiyedir  

Dördüncüsü : Config 

Arkadaşlar cfg bileğine güvenmeyenin işi değildir herkesin bir cfgsi vardır isim değiştirmeniz bile cfg oluşturur . Ancak aim kodları vb. kodlar sxeden geçiyor zaten lüzumsuz kodlardır . Sizin için gerekli ayarları yapınız crosshair mouse ayarı vb kodlar . Kendi cfgnizle default bir biçimde oynayınız bu sizin profosyonel olma yolunda ilk adımlarınızdan birisidir . Net kafede bir çoğu çuvallar cfgleri olmayınca  

Beşincisi 
İyi bir savaşçı mousesine hakim olan savaşçıdır  

Mousenin tutuş şekli vardır bu standarta uyduğunuz taktirde headshot atma ihtimaliniz kaçınılmazdır. 

Arkadaşlar ben genelde oyuncudan çok izleyiciyimdir . İzleyerek öğrenilir böyle şeyler . Bazıları crosshairi sallarlar ayağına tutarak gezerler . İlla düşmanı görünce ayarlanmıyor . Elinizden geldiğince crosshairi omuz hizasında tutunuzki headshot atabilme ihtimaliniz yükselsin. Bu ak-47 gibi silahlarda pek işe yaramaz yani Deagledeki gibi yaramaz . Deagle de inanılmaz işinize yarar . 
Oyunumuza girelim şimdi  

Altıncısı

Ping arkadaşlar az miktar fark bile olsa ping oynayışınızı etkiler. Düşük pingte ki oyuncular yada şöyle ele alalım iyi oynayan oyuncular genelde düşük pingli oyunculardır . Pinginize dikkat edin buna imkan yok ise şu siteden size özel ayarları konsola girerseniz sizin için gerekli ayarları yaparak düşük pinge sahip olmanızı sağlar.

Yedincisi

Arkadaşlar oynadığınız serverlara dikkat edin size tavsiyem belirli ne çok dolu ne de boş 5-5 6-6 gibi takım üye sayılarıyla oynayan serverlarda takılın işin gerçeği bu imkanı veren 1 server bulun sürekli onda takılın tanının tanıyın . Çocuklar olmamasına dikkat edin bileği sağlam ortamı güzel ciddi takım içerisinde a uzun diye bilen düşmanın yerini verebilen oyuncularla oynayın . Kolay oyuncularla oynarsanız sizi kolaylaştırır basitleştirir . Fakat zor oyuncularla oynadığınızda frag kasmanız ilk başlarda zorlayıcıdır fakat zamanla alışırsınız karşınızdakiler basitleşmez siz güçlenirsiniz . 

Sekizincisi : Klan 

Arkadaşlar güzel aktif bir klan bulunuz ve bol bol maç atınız . Maçın 5-5 olduğunu 16 sayı olduğunu öğrenin mesela bunları ne kadar oyun o kadar tecrübeye denktir zafer veya yenilgi önemli değil . 

Dokuzuncusu : Mikrofon

Arkadaşlar mikrofon çok önemli takımınızın geleceğini siz belirleyebilirsiniz düşmanı gördüğünüz oyun içi ses teması ile arkadaşlarınızı yönlendirebilirsiniz . Bu sizin öldüğünüzde farkedilmesini engeller sizi kahraman yapabilir .
Son onuncu altın kuralımız : Kulaklık veya Hoparlör 
Arkadaşlar önce donanımdan başlayalım ucuz birşey almayın kaliteli olmalı sağlık söz konusu. Günlük temizleyin arkadaşlar kulakları sanırım saatte kullanımında %600 Bakteri artımına sebep olmaktaymış . Temiz tutmakta fayda var . Evinizde oynuyorsanız kimseye kullandırtmayın . Çok yüksek seste oynamak marifet değil zarar verir gece televizyonu yükses seste izlemenize sebep olur yine sosyal hayatımızı etkileyebilir . Orta seste gereken sesleri duyabileceğimiz kadarıyla kullanalım işimize yarasın . Arkadaşlar kritik noktalarda Shifte basın yürürken koşmayı keser ve seslerin netleşmesini sağlar daha iyi duyarsınız 
Kritik nokta derken mesela dust 2 de kapılar çok önem taşır veya bombanın nerede olduğunu hemen anlarsınız ( Radara bakamıyorsanız ) . 
Arkadaşlar c4 ü bulamadığınızda radara bakın bunuda söyleyeyim .

Hiç bir cümle alıntı değildir . Emeğimle dakikalarca yazdım rep felan istemiyorum amacım Koreliler gibi bizim ülkemizin çocukları gençleride bu oyunu daha iyi oynayabilsinler ortam , profosyonellik bakımından imkanları bol olsun diye yazdım. Faydam dokunduysa Ne mutlu bana .
arda d.
24 Mart 2015 17:22
ben oturma kısmında elendim masam yok :D
Sergen B.
10 Temmuz 2015 01:54

Yukarıdan Monütere Bakmak Beni Rahatsız Ediyor :)