alexa
Counter Strike Global Offensive
CS GO Satın Al ve hemen dünyanın en çok oynanan gurup karşılaşma oyununda yerini al. CSGO Satın Al dığınızda, oyunu hemen alırsınız ve CSGO indir meye başlar indirmeden sonrada hemen CS GO Oyna maya başlarsınız. CSGO bir Steam oyunudur ve Steam üzerinden indirilmektedir.
1995
Cs:Go Püf noktaları Rehber niteliğinde
kaan t.
16 Aralık 2014 21:18
Bildiğiniz üzere cs yani counter-strike dünyada ileri gelen fps oyunlarından biridir. 1.3 , 1.5 , 1.6 , Cs Source, Cs Go gibi sürümleri bulunan bu oyunda ben daha çok. Counter-Strike : Global Offensive üzerinde püf noktaları vermeye çalışacağım ve inceleyeceğim. 
 Püf noktalarından başlayalım önceliğimiz bu tarz fps oyunlarda grafik kalitesi değil fpsi yüksek tutmak olmalı..
fpsin düşük olması durumunda oyun en ufak grafiksel artışta kasma yapabilir bu yüzden fpsinizi 90ın üstünde tutmanız hem oynayışınıza hemde sinirlerinizin gerilmemesi için önemlidir.
İkinci bir püf noktası ise oyuna yeni başlayanlar genelde silahı yere tutarlar bu hatalıdır çünkü karşınızda adamı gördüğünüz anda önce yukarı sonra sağa sola nişan almanız gerekmektedir bunun yerine aiminizi rakibin muhtemel olabilecek üst gövde veya kafa kısmına tutarsanız size ufak bir zaman kazandırır fakat bu ufak zaman hayatınızı kurtarabilir belki de oyunu kazanmanızı sağlayabilir.
Diğer bir püf noktası ise sensivitydir. Yani fare hassasiyeti internet sitelerinde veya tarayıcınızda gezinirken ne kadar önemsiz olsada fps oyunlarda hassasiyet çok önemli bir unsurdur. Örneğin ; Fare hassasiyetiniz yüksekse ve awp ile nişan almış beklerken elinizi kasabilirsiniz bu durumda rakibi sağda veya solda gördüğünüzde aimi üstüne getirmeniz zorlaşacaktır tabii ki bu alışıklığınıza göre değişir ama yüksek hassasiyetlerde aiminiz titreyebilir ve isabet oranınız düşebilir bu yüzden alışabileceğiniz kadar düşük hassasiyet kullanmanızı tavsiye ederim. 
Bombalarda püf noktaları : 
 - Flashbang ( Kör edici el bombası ) : Amacı basittir rakibi kör etmek ve kaçmak veya öldürmek. 
Flasbangi rush atarken kullanabilirsiniz fakat dikkat edin rakip takımla aynı anda kör olursanız %50 şansla hayatta kalabilirsiniz. Çünkü ; iki tarafta kör olduğundan rakibin yerini bilemez ve birinin bile körlüğü 1 saniye erken geçerse diğer taraf için tehlikeli olur.
 Aynı zamanda FB yi (Flashbang) kaçmak içinde kullanabilirsiniz çıkış yollarınız kapalı ve adamın yerini biliyorsunuz fakat kaçmanız gerekiyor bu durumda koşacağınız yeri hesap edip rakibin fb yi kesinlikle yiyebileciği bir noktaya atın kendiniz kör olsanız bile koşup tahmini olarak kaçabilirsiniz.
 - Smoke (Gaz bombası ) : Daha cok zaman kazanmak ve görüş açısı kapamak için kullanılır bunu rakibi yanıltmak ve gizlenmek içinde kullanabilirsiniz. Zaman kazanmayı ve  görüş açısı kapamayı örneklerle açıklarsak. AWP kullanan bir rakip geçeceğiniz yere bakıyor ve geçebileceğinizden emin değilseniz geçeceğiniz yere gaz bombası bırakarak awp nin görüşünü kapatıp geçebilirsiniz tabii ki rastgele bir atışla rakip yinede sizi vurabilir dikkatli olmak şart. Zaman kazamak konusunda bir örnek ise Terörist takımındasınız ve bombayı kurdunuz girişlere  gaz bombası atarak rakibin bombsite ı görmesini engelleyebilir ve bombanın patlaması için zaman kazanabilirsiniz tabii ki polat alemdarlar ve miroğulları ile karşılaşmamak için smokeların çıkışlarına bakmanız yardımcı olacaktır. 
- Hand Granade ( El bombası ) : Amacı can azaltmaktır ve doğru kullanımında ölümcüldür. Kullanımı için birkaç çeşit vardır. Örnek vermek gerekirse CT takımındasınız ve rush için ideal bir yola bakıyorsunuz birkaç ayak sesi duyduğunuz anda bombayı geldikleri yöne doğru fırlatmanız rakibi yavaşlatır tedbirli olmalarını gerektirir ve canlarını azaltır bu size büyük avantaj sağlar. Başka bir kullanım çeşidi ise rakibe atışlarınız isabetli oldu fakat öldüremeden kaçtı ve kaçtığı yönde beklediğini düşünüyorsunuz bombayı atarak öldürebilirsiniz veya bombayı arkasına atarak size doğru yer değiştirmesini sağlayabilirsiniz.
- Molotof / Yangın bombası : Amacı rakibin yerini değiştirmeye zorlamak ve rush kesmektir gaz bombası ile nötralize edilebilir. Molotof kullanarak rakibinizin saklandığı yerden çıkmasını sağlayabilir ve isabetli atışlar ile öldürebilirsiniz veya rush attıkları yola attığınızda yavaşlamalarını sağlayabilirsiniz tabii ki gaz bombasında olduğu gibi bundada polat alemdarlar ve miroğulları fırlayabilir tedbirli olmanızı öneririm.
 Okuduğunuz için teşekkürler umarım faydalı olabilmişimdir. İyi Oyunlar, Bol Şans.
-Kaan TÜMÖZ


Hasan Can K.
25 Ocak 2015 13:58
Sanırım elinle yazmışsın ve bilgiler gayet yararlı boş beleş bilgiler değil emeğine eline koluna sağlık faydalı konu teşekkürler.