alexa
Counter Strike Global Offensive
CS GO Satın Al ve hemen dünyanın en çok oynanan gurup karşılaşma oyununda yerini al. CSGO Satın Al dığınızda, oyunu hemen alırsınız ve CSGO indir meye başlar indirmeden sonrada hemen CS GO Oyna maya başlarsınız. CSGO bir Steam oyunudur ve Steam üzerinden indirilmektedir.
908
CS Go Taktikleri
Ogün B.
28 Eylül 2015 23:22

CS:GO için ekipman seçimi

İlk olarak Counter Strike – Global Offensive’de iyi oynamak için doğru ekipmana sahip olmanız gerekiyor. “Ekipmanınız kadar iyisiniz.” sözü bu durumda tam oturuyor. Diğer oyunların aksine Counter Strike, Call of Duty, Battlefield gibi FPS oyunlarında kullandığınız fare, kulaklık ve bilgisayarınızın performansı çok önemli. İlk olarak mouse kalitesinden başlayalım. Oyun faresi alırken farenin DPI (Dots Per Inch) değerine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özellik sizin vuruş keskinliğini arttıracaktır. DPI değeri arttıkça farenizin data gönderme hızı da artıyor, siz de datanın en hızlı şekilde aktarılmasını istiyorsunuz. Counter Strike için en iyi mouse, birçok kişi tarafından Razer DeathAdder diyebiliriz. Daha az bir bütçeniz var ise, Logitech G400 de iyi bir fare seçimidir.

Bunun dışında yüksek ses kalitesine sahip bir kulaklık bulmanız gerekiyor. Bu sayede düşmanınızın ayak seslerinin nereden geldiğini daha rahat anlayabilirsiniz. FPS oyunlarında ciddi oynamak istiyorsanız kesinlikle surround system özelliğine sahip bir kulaklık almanız gerekiyor. Hoparlörler ne kadar kaliteli olursa olsun, müstakil bir eviniz ve sonsuz ses açma izniniz yoksa kulaklığın gücüne ulaşamaz. Kulaklık seçiminde önerimiz, Logitech’in G serisi kulaklıkları.

 

CS:GO oynama taktikleri

Counter Strike – Global Offensive’de öğrenmeniz gereken ilk şey nasıl hareket etmenizdir. Doğru hareket etmek, nişan atma kabiliyetinden ve reaksiyon hızınızdan 10 kat daha önemlidir. Bütün silahların hareket cezaları vardır, yani ateş ederken hareket ederseniz kurşununuz başka yere sekecektir. Oyunu kandırıp ateş ederken duruyormuş izlenimi vermeniz gerekiyor.

CS:GO aim geliştirme taktikleri

 

 • Dur – Vur taktiği: Bu taktik, pro CS:GO oyuncularının diğer oyuncuları ezip geçmek için kullandığı bir vuruş taktiğidir. Bazı pro oyuncular, bu taktiği doğal olarak kullandıklarından haberleri bile yok, çünkü oyun stilleri tamamen bu hareket üzerine oturmuş. Bu taktiği basitçe açıklamak gerekirse: gittiğiniz yönün tersi yöne tuşa basarak momenti sıfırlayıp yerinizde sabit durmak diyebiliriz. Örneğin, A tuşuna basıp giderken bir anda D tuşuna da basarsanız karakteriniz en kısa sürede duracaktır. Ama A tuşuna basarken bu taktiği uygulamazsanız, tuşu bıraksanız da karakteriniz A yönüne biraz daha gidecektir. Bu taktiği boş bir sunucuda duvara ateş ederek çalışabilirsiniz. Bu Counter Strike hedef geliştirme taktiği ile emin olun daha çok düşman öldürebileceksiniz.
 • CS:GO Crosshair:Bir diğer CS:GO aim geliştirme taktiği ise, Counter Strike crosshair ayarlarınızı değiştirmektir. CS:GO crosshair ayarlarını değiştirmek için öncelikle Seçenekler menüsünden Oyun Ayarları’na tıklayıp Nişangah seçeneğini Klasik yapın. Daha sonra konsolu açıp şu ayarları girin:
  cl_crosshairthickness 1.1
  cl_crosshaircolor 2
  cl_crosshairsize 2.5
  cl_crosshairdot 0
  cl_crosshairalpha 235
  Böylece Counter Strike crosshair küçük, sarı ve noktasız olacak. En iyi Counter Strike oyuncuları da bu ayarları kullanır.

 

 

CS:GO rütbe sistemi

Counter Strike Global Offensive oyununu bu kadar ilgi çekici yapan da, oldukça başarılı kurgulanmış rütbe sistemidir. CS:GO oyununda oyuncuların yeteneklerine göre guruplandığı 18 rütbe vardır. En düşük rütbe Silver 1, en yüksek rütbe Global Elite rütbesidir. Oyuncuların çoğunluğu Silver 3 ve Nova 2 seviyesi arasına sıkışıp kalır. Nova seviyesi rütbelerden daha da yükselmek, uzun süren bir çalışmanın sonucunda ancak olabilir. En basitinden, rehberimizde verdiğimiz tüm taktikleri yalayıp yutmuş olmanız ya da gerçekten içinizde bir savaşçı olması gerekir(saygılar).

Peki CS:GO rütbeler olayı iyi güzel de nasıl rütbe atlanır? CS:GO oyununda rütbe sahibi olabilmek için, rekabetçi modda oynamanız gerekmektedir. Bu oyunlar diğer maçlardan daha uzun sürerler, insanlar daha ciddiye alırlar. Bu yüzden oynayacak pek zamanınız yoksa, hem kendiniz hem takım arkadaşlarınız için oyunu zehir etmeyin deriz. Rütbe atlamanız için, rekabetçi moddaki maçları kazanmanız gerek. Kaç maç kazanacağınız ise belli değildir, sizin takımınız ile rakip takımın rütbeleri arasındaki farka göre her maçtan göremediğimiz bir puan kazanırsınız. Örneğin, oyuna sizden çok daha iyi oynayan bir arkadaşınızla girdiyseniz sistem takım ortalamalarını dengelemek için karşı takıma sizden daha iyi oynayan oyuncuları yerleştirmek isteyecektir. Eğer bunu yapamazsa, görünmez rütbe değeriniz az bir miktar artar. Bu yüzden, CS:GO rütbenizi arttırmak için kaç maç kazanmanız gerektiği kesin değildir. Bazen 2-3 maçta rütbe atlayabilirken, bazen 7-8 maç oynamanız gerekebilir.

Eğer rekabetçi modda oyun kaybederseniz, görünmez rütbe değeriniz azalır. Ancak yine takımların rütbe değeri ortalamasına göre az ya da çok değer kaybedebilirsiniz. Beraberliklerde ise, takım ortalaması yüksek olanlar puan kaybederken daha az rütbe ortalamalı takım puan kazanacaktır.

Baran M.
3 Ekim 2015 12:23

Oyunda Müthiş Buglar Var..!