alexa
Counter Strike Global Offensive
CS GO Satın Al ve hemen dünyanın en çok oynanan gurup karşılaşma oyununda yerini al. CSGO Satın Al dığınızda, oyunu hemen alırsınız ve CSGO indir meye başlar indirmeden sonrada hemen CS GO Oyna maya başlarsınız. CSGO bir Steam oyunudur ve Steam üzerinden indirilmektedir.
1150
CS:GO Ninja Defuse Nasıl Yapılır?
Murathan M.
10 Ekim 2015 13:10

İlk öncelikle merhaba,bugün ninja defuse nasıl yapılır onu alatacağım.

Bunu anlatıyorum çünkü bu taktik rekabatçi ve bait eğlencede çok işe yarayabilir...

İlk öncelikle ninja defuse nedir onu bi açıklamak isterim,zaten adındanda belli.

Ninja Defuse,rakibe görünmeden ve çaktırmadan kurulan bombayı imha etmektir...

Anlatmaya başlamadan önce alınması gerekenler: Smoke Granede, 2 Adet Flaş bombası, (isteğe bağlı) Yanıltıcı Bomba, Çelikyelek+Kask (eğer bombayı imha ederken yakalanırsanz size ataş ederken sizi az da olsa koruyabilir) ve son olarak tabikide imha kiti.

İlk öncelikle De_Dust2 için anlatacağım;

(A noktası için)

"A" noktasında ninja yapmak zordur bence,çünkü çok fazla açık alan vardır yani saklanacağınız çok az yer vardır ancak A noktasındaki kutularda saklanıp arkadaşınızın bilgi vermesini bekleyin, eğer düşmanlar A-Uzundan geliyorsa bulunduğunuz noktaya (eğer adamlar yakınsa) hemen smoke granade atın (altınıza).

Ve bombayı kurarken sadece ayak seslerini dinleyin ve sadece sisi taramamaları için dua edin,çünkü uzman oyunsular çoğu zaman sisi tarar...ve yaklaşık 25-30 sn bekleyin (bomba patlama süresi 45 sn dir!)

Ve Bomba alanında fazla terörist yokken hemen flaş atıp bombayı imha edin ve 1 sn sonra 2. flaşı atın ve bombayı bir Ninja gibi imha etmiş olacaksınız. :)

(B noktası için)

Ve "B" noktasına geldik...

Burada biraz daha kolay dır çünkü saklanacak çok yer vardır.

A noktasında belirttiğim ekipmanları gene alın.

şimdi B deki kutulara saklanın ve yanınızda bir arkadaş olsun,eğer arkadaşının tünelden gelen düşman görüdyse ve öldüyse 1sn veya teröristler B noktasına hücum ediyorlarsa hemen atın!

sonra bombayı kurmalarını bekleyin,kurdukları zaman biraz bekleyin (10 sn filan).

Ama teröristler bombayı sisin içine kurdularsa çok şanslısınız :D çünkü sisin içinde siz varsınız :)

Ve gene bombayı ninja gibi imha etmiş olacaksınız :)

Temel mantığı böyledir ninja defusenin ama bundan daha iyi sini yapanlarda var.

İnternetten daha iyi yapanlara bakabilirsiniz,ninja defusenin mantığını iyice anlayınca farklı ninja defuseler yapabilirsinz...

İyi İmhalar :)

Emir S.
14 Ekim 2015 22:27

SİS BOMBASI ATIP BOMBAYI DEFUSE ETMEKTİR.

Çağrı T.
19 Ekim 2015 16:55

Yararlı bilgi teşekkürler ancak bana kalırsa Ninja Defuse'nin bir çok türü var :) bazıları smoke atmadan görünmeden gelip imha ediyorlar çok tanık oldum :) 

Emre T.
9 Kasım 2015 21:30

uzman oyuncuların bunu yiyiceğini sanmıyorum

Umut K.
21 Kasım 2015 16:25

sis bombası atıp bombayı defuse ederken flash at fakat uzman oyuncular kanmaz 

Nur Çağla K.
30 Ocak 2016 14:30
Profesyonel oyuncular bunu yemez ama sonuçta sunucunun tamamı prof oyuncu değil.