alexa
Crossfire
CrossFire‘da rütbe atlayabilir, para kazanıp yeni silahlar ve kıyafetler satın alabilir ayrıca aksiyonu bol bir savaşın tadını çıkarabilirsiniz. Crossfire ZP fiyatları incele, Crossfire ZP satın al.
584
Crossfire Nedir?Nasıl Oynanır?
Serhat Ç.
16 Aralık 2014 08:14
Counter Strike, Half Life, Call Of Duty, Team Fortness, Battlefield seviyorsanız. Bu konunun devamını okuyun. 

Crossfire Online Nedir? 

Çok kişili bir FPS oyunudur. Oyun genel olarak Counter Strike ve Call Of Duty e benziyor. Oyunda belli bir database olduğundan dolayı; bir nick alabiliyorsunuz ve clana girebiliyorsunuz. Öyle tırışkadan nickinin başına [CLAN TAG][NICK] yazmakla olmuyor burda işler. Clan savaşları için özel serverlar var ve sayılar eşitse maç başlatılıyor. Maç sonucuna göre kazanan taraf puan alıyor, kaybeden taraf puan kaybediyor. Sıralamada yükseliyor veya alçalıyorsunuz. 

Levellar var, erden mareşale kadar ordu rütbeleri geçerli. Exp kasıp level atlıyorsunuz, exp kasımı bölümlere girip kill ve deathinize göre veriliyor. Eğer oyunda en çok kişiyi öldürdüyseniz 2x exp alıyorsunuz veya oyunda en çok kişiyi öldürememiş olsanız bile; en çok damagei millete siz verdiyseniz +100 exp alıyorsunuz, ki bu çoğu zaman daha iyidir. 

Yaklaşık iki senedir profesyonel olarak yönetiliyor bu oyun. Z8Games sponsorluğunda GLOBAL bir sunucusu var. Bir sürü türk var, alman, yunan, japon, ingiliz, roman ne ararsanız. Vietnam, Fransa ve çin serverları var. Japonya serverı çok janjanlı her bulduğu silahın rengini değiştirip değiştirip eklemişler. Türkler tarafından ping yüksek olduğu içinde pek tercih edilmiyor. Fransa ve vietnamsa bu işi iyi bir şekilde yönetemiyor, henüz yeniler sistemleri basit ve olacak gibi de değil. 

Z8Games bu işi 2 senedir oldukça iyi bir şekilde yönetiyor. oyunda wall var. Ama ortalama 2 günde bir dünyanın bir numaralı güvenlik şirketi XTRAP oyunun güvenlik duvarını genişletiyor. Günden güne wall kullananlar ortadan kayboluyor. Bunun yanında oynadığınız maçları kaydedip replayleri izleyebiliyor; bu replayleri gm'e gönderip hack olduğunu düşündüğünüz kişi hakkında yaptırım uygulatabiliyorsunuz. 

linkhttp://crossfire.z8games.com 

Oyunda CORPORAL 1 seviyesine geldiğinizde clana girebiliyor olabiliceksiniz; 
Eğer iyi oynarsanız, iki saatinizi almaz. 

burdada çok yakında türkçe rehber yayınlicağım. Eğer yeterli seviyeye geldiyseniz aramıza katıladabilirsiniz. 

Bunun yanında oyunda modelar var. Kısaca açıklıyayım. 

Search & Destroy: Terör ve Polisler olayı, bomba kur patlar veya çöz. 
Team Deathmatch: Karşı takımı öldür, süreli veya belli bir skora ulaşıncaya kadar olabilir. 
Elemination: Silahlar genellikle yerden alınır, en bilinen haritası alaskadır. 
Ghost Mode: hayaletler ve polisler var. Polisler silahlı, hayaletler bıçaklı ve sabit durduklarında görünmez olabiliyorlar. Amaçları bomba kurup diğer tarafı öldürmek. 
Zombie Mode: Bölümdeki katılımcı sayısına göre 1-4 kişi zombie oluyor. Amaç sona kalıp süre dolana kadar "insan" olarak kalmak. 
Escape Mode: 2 taraf var, bu taraflar maçın yarısında değişiyor. Bir kapı var, saldıran taraf kapıları kırıp o kapıdan belirlenen sayıda geçmesi lazım, savunan tarafın amacıda onu engellemektir. Sürelidir. Taraflar değişir. 

Tiyolar: 

- Oyunun başında kesinlikle silah almayın! 2 silah verilecek zaten size, biri m700 diğeri m16. Onları patlatana kadar kullanın, sakın tamir etmeyin. Patladığı zaman 40.000 gp ödül alacaksınız. Toplamda 80.000 gp. 

- Hızlı exp kasmanın en iyi yolu Elemination modundaki ALASKA haritasıdır. 

- Eğer oyuna yeni alışıyorsanız sadece yeni başlayanların girebildiği ROOKIE server da oynayın. Eğer pinginizin düzgün olmasını istiyorsanız ve iddalıysanız; UK SERVER 4 (genellikle türkler bulunur, en iyi ping burda) serverına girin. 

- Oyunda kesinlikle hackden kaçının; Biri herhangi bir şekilde şifrenizi ister veya size birşeyi yap sana para vericem tarzında birşey derse kabul etmeyin! 
Yiğithan B.
20 Aralık 2014 22:45
Çok iyi oldu bunu öğrendiğim saol
Gökhan Ç.
17 Haziran 2016 23:41

Tüyo kısmı güzel olmuş. Fakat onun dışında sıradan bir Shooter oyunu. O kadar da fazla taktik okumaya gerek yok bence.