alexa
Crusader King 2
Crusader Kings 2, ikinci klasmana girebilecek ve beğenilen tarihsel strateji oyununun ikinci versiyonu olarak takipçileri ve türün sevenleri ile buluşuyor. İlk oyunu oynayanların veya Total War serisini tecrübe etmiş oyuncuların yabancılık çekmeyeceği bir arayüze sahiptir. Crusader Kings 2 Cd Keyini Steam Cd Key olarak almaktasiniz. Aldiginiz Crusader Kings 2 Cd Key'ini Steam platformundan aktif edebileceksiniz
292
Nedir Bu Crusader King 2 ?
Ekin G.
3 Mart 2015 02:02
Hatırlar mısınız bir zamanlar Tudors adlı bir dizi vardı. Orada VIII. Henry’nin hikayesi anlatılıyordu. Lakin dizinin diğer bir konusu ise, aşk meşk meselelerine fazla dalmadan önce, Avrupa’daki sosyal ve siyasi yapıyı gözler önüne sermekti.

Tarih kitaplarından öğrendiğimiz gibi ortaçağ Avrupa’sında siyasal sistem feodal yapı üzerine kurulmuştu. Ülkede bir kral vardı ancak kral bütün güce sahip değildi, topraklarını derebeylerine dağıtmış ve otoritesinin bir kısmını da bu kişilere bölüştürmüştü. Her ne kadar o hala kral olsa da yönetimde tek söz sahibi olamıyordu.

Bu derebeyliklerinin hepsi birer hanedan üyesiydi ve hepsinin mutlak bir amacı vardı; kendi ailelerinin en güçlü olmasını sağlamak.

İşte Paradox’un yeni oyunu Crusader Kings II(CK2) de tam olarak bu konuyu işliyor. Elbette her harita strateji oyununda yaptığı gibi oldukça detaylı bir şekilde.

Gökhan Ç.
17 Haziran 2016 22:52

Kısa da olsa açıklama için teşekkürler.