alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
238
Bahçıvancılık ve Domates Ekimi
Salih Y.
20 Aralık 2014 22:14
Oyunun besin zincirinin bel kemiğini oluşturacak olan bahçıvanlık sisteminin ilk prototipi deneysel sunuculara entegre edildi.Zamanla çeşitlendirilecek olan bu sistem yola domates ile başladı.Gelin daha yakından inceleyelim.

Domates hasatı için gerekli malzemeler:

1.Bir Adet Kürek ya da Çapa
2.Bir Paket Kireç
3.Domates Tohumları
4.Sera

5.Su[/size]

Not:Domates ekimi için kireç şart değil fakat büyüme süresini neredeyse yarı yarıya azaltıyor.

Adım 1: Bir Sera Bul!

Köy ve kasabalarda ev bahçelerinde bulabilirsiniz.

Adım 2: Kaz!

Elinize küreğinizi ya da çapanızı alarak serayı kazmaya başlayın.

Resimdeki gibi toprak oluştuğunda ekime hazırsınız.

Adım 3: Gübrele!

Kazdığınız toprakları elinize kireci alarak gübrelemeye başlayın.

Not:Her gübrelemede kirecin %5'ini kullanırsınız.

Adım 4: Ek!

Elinize domates tohumlarını alın ve gübrelediğiniz toprağa ekin.

Resimde gördüğünüz gibi ektiğiniz toprak üzerine çubuk dikmiş olacaksınız.

Adım 5: Sula!

Not:Her sulamada suyun %33'ünü kullanırsınız.

Adım 6: Bekle!

Kazma,gübreleme ve ekimin ardından yapmanız gereken tek şey beklemek.

Büyüme Evreleri: Evre 1

Gördüğünüz gibi ilk filizlenmeler başladı.

Büyüme Evreleri: Evre 2

İlk evre ile karşılaştıracak olursanız büyüdüğünü göreceksiniz.Aynı zamanda hepsinin eşit aralıklarla büyümediğini görüyoruz.

Büyüme Evreleri: Evre 3

İki bitki tam olgunluğa erişirken diğer ikisinin henüz ikinci aşamada olduğunu görebilirsiniz.

İşte hepsi neredeyse hasata hazır!

Büyüme Evreleri: Evre 4

Aynı şekilde iki bitki hasata hazır iken diğer ikisi 4. evreye geçememiş gibi görünüyor.

Adım 7: Hasat Et!

Büyüyen domatesleri hasat ettikten sonra bitkinin ve toprağın yok olduğunu görebilirsiniz.
Yapılan denemelere göre kazma,gübreleme,ekme ve büyüme evreleri 10 dakikayı geçmedi ve her büyüme aşaması 2 dakika sürüyor.

Adım 8: Tadını Çıkar!

Oyunun ilerleyen dönemlerinde yiyecek döngüsü ne olur bilinmez ama bu sisteme ihtiyaç duyacağız gibi görünüyor.

Dipnot:Çürümeden topla 

Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:22
ALINTI YAPMAZSAN SEVİNİRİM !