alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
169
DayZ 0.51 Güncellemesi Yenilikler
Serhat Ç.
20 Aralık 2014 21:36

Bilindiği üzere DayZ sürekli gelişen bir oyun bugün de güncelleme geldi ve sizlerle yeni özelliklerin neler oldugunu paylasayım dedim.

1.Oyuna Araç Eklendi.

Oyuna V3S adında askeri bir kamyon eklendi.Açıklama göre her serverda aynı anda max 3 tane kamyon olacak yani buda kamyonları bulmanın zor olduguna isaret ediyor ayrıca aracınıza yakıt bulmanız gerekecek.

2.İnsan Eti Yeme(Cannibalism)

Oyuna TWD den aşikar oldugumuz insan yeme eklendi.İlk baslarda bunu bazı kisiler tiksindirci buldugu icin eklenip eklenmemesi konusunda epey zor karar verildi ama eklendi.(Bence iyi olmus yemek sıkıntısından dolayı öldügüm oldu).

Yapmanız gereken bir insan ölüsünü bıcak veya macheta ile dograyıp yemek.Atesde pisirmeniz tavsiye edilir.İnsan yedikten sonra karakterinizde gülme , ağlama gibi yan etkiler görülebiliyor.

3.Ghilie Suits(Sniper kamufulaj kıyafeti)

Oyuna kamufulajlı sniper kıyafeti eklendi.(COD 4 deki 20. yıl öncesini oynadıgımız kıyafet)Bu kıyafet sayesinde askeriye , gemi gibi yerlere bakan agaclıklara cok güzel bir sekilde pusulabilir.

4.Yeni silahlar

Oyuna AUG A3 assualt rifle eklendi.Sarjor olarak ise Steyr Aug şarjoru kullanıyor.Bunun yanı sıra MP133 adında shotgun eklendi ve bu shotgun a tutacak(grip) takılabiliyor.Normal shotgun mermisi kullanıyor.

5.Diğer Seyler


Oyuna yeni sniper kamufulajları , birkaç tane daha askeri cadırlar , bitkileri sulama eklendi.
Cevap bulunamadı.