alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
113
DayZ
Hakan S.
19 Aralık 2014 17:40
Madde 1 :İlk olarak şunu söylemeliyim ki daha yeni bir takım oluşturduysanız oynayış tarzlarınıza alışmanız açısından bir kaç kere kazanamayacak bile olsanız çatışmaya girmeniz faydalıdır.Zor anlarda birbirinizin nasıl tepki verdiğini görün ve kafanızda plan geliştirin.

Madde 2 :Arkada kimseyi bırakmayın!Bir yere gidiyorsunuz ve her an çatışmaya girebilirim hissindesiniz.Arkadaşınız geride kaldı ise bir çalıya veya binaya saklanıp o gelene kadar bekleyin.Beraber hareket etmek ana kural!

Madde 3 :Herhangi bir binanın içerisinde 3(kafadan attım) kişilik bir grup var.Sayı üstünlüğü çok önemli.3 kişiden fazla iseniz çatışmaya 1-0 önde başlamışsınız demektir.Eşitseniz taktiği iyi olan kazanır.Onlar 3,siz 2 kişi iseniz size tavsiyem çok çatışma tecrübeniz varsa ve ben bunları indiririm diyorsanız dalın.

Madde 4 :Binayı nasıl basmalıyım.Şuanda oyundaki buglardan dolayı binanın içinde köşe bugu yaparak dışarıyı görebiliriz.Bu yüzden unutmayın ki adamlar sizi gözetliyor olabilir.Eğer yapabiliyorsanız sizde dışardan bug yapıp içeri bakın.Kapıyı birisi kolluyordur mutlaka.O yüzden kapıyı kenarlardan açmaya çalışın çünkü bodozlama açarsanız mermiye kafa atarsınız.Hardcore serverda iseniz 2 kez q ya basıp içeriyi görebilirsiniz kenarlardan.(Ölme riski azalır)Eğer değilseniz third person'a geçerek bakabilirsiniz zaten.

Madde 5 :Kesinlikle bir taktiğiniz olmalı.Mesela bir kişi oyalarken diğer kişi dikkati dağılan adamı öldürebilir.Veya çok kişiyseniz direkt olarak girebilirsiniz kapıdan ama aynı anda.İçinizden birisi elbet ölecek yada şuurunu kaybedecektir.Fakat kapıdaki adamı alırsınız ve binaya girmiş olursunuz.Bu arada şuurunu kaybeden bir arkadaşınız olursa onu kurtaracam bandajlayacam felan diye kendinizi riske atmayın.Savaş bittikten sonraki işler onlar.Çünkü birisi arkadaşınızın cesetini mutlaka fakat mutlaka gözetliyordur.

Madde 6 :Kalan kişiler üst katta! Evet.Diğer kişiler üst katta ise benim tavsiyem yukarı çıkmamanız.Çıkarsanız ölme riskiniz çok yüksek.Unutmayın!Yukarda olan avantajlıdır.İçeri giren o değil sizsiniz.E napıcaz derseniz birkaç tavsiyem var.
Eğer kamikaze bir arkadaşınız var ise onu yollayın hemen arkasından siz çıkın.Bazen öyle tipler oluyo ben hepsini öldürürüm ölmekten korkmuyorum gibisinden.Yada bir kişiyi merdivenin girişini kollayacak şekilde binanın içinde bırakarak öbür kişiler binanın dışına çıkarak camdan adam vurmaya çalışabilir.Çalışma ihtimali az olan fakat işe yararsada hayat kurtaran bir taktik daha,Tehdit! Evet.Direct communucation'dan heriflere 5 kişi daha geliyor.Teslim olun.Silahlarınızı yere atarak dışarı çıkın ve sizi öldürmeyelim gibisinden bişeyler diyebilirsiniz.(We have more friends.Put your guns down and surrender and come near us slowly! We won't kill you!)

Madde 7(Son Madde) :Diyelim herifleri teslim aldınız.İlla bu örnekteki gibi olmasına gerek yok başka bir yerde açıklıkta vs. teslim aldınız.Kelepçelemek ana kural!Veya kafasına çuval geçirmek!.Bir kişi etrafı gözetlerken diğer kişiler herifi sorgulamalı ve loot(yağma)lamalı.Dikkat! En çok yapılan hatalardan birisi iyi itemi ben alıyım hesabına herkes dikkatini adama verirse etrafı kollayan birisi olmadığı için dışarıdan gelen bir grup sizi rahatça avlar!İtem dağılımını sonra yapabilirsiniz.Sonuçta siz bir grupsunuz.

Arkadaşlar rehberim bu kadardı.Beğendiyseniz ne mutlu bana.İşe yarayacağına inanıyorum.Lütfen biz bunları zaten biliyoruz demeyin yeni başlamış veya yeni grup olmuş kişilere faydası dokunabilir 
Alpay Ü.
19 Aralık 2014 18:04
yardımın için teşekkürler gerçekten işime yaradı :D
İsimsiz Üye
19 Aralık 2014 18:57
Sağol işeme yarayacak