alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
79
DayZ
Hakan S.
19 Aralık 2014 17:25
Merhaba arkadaşlar.Şimdi size Chernarus'un tehlikeli dünyasında yapmanız gerekenleri söyleyeceğim.

1.ADIM SERVERA GİRİŞ
Öncelikle oyuna girdik server listesi karşımıza çıkıyor en az kıişi olan serverlara girinki ikidebir banditler gelip sizi sırf eğlence niyetine öldürmesin böylece banditller sizi oyundan bezdiremeyecek  

2.ADIM OYUNA GİRDİK NASIL HAYATTA KALACAĞIZ
Oyun büyük ihtimalle sizi sahil kenarında bir yere spawn edecektir ve illaki oyundaki üçüncü dakikanın sonunda ilk zombimizi göreceğiz.Bu nalet yaratıklar hem koşuyo hem vuruyo yapamadığı şey yok yani bir zombi peşinizdeyken direk ormana dalınve zik zak çizin yok ben ormana uzağım diyorsanız büyük bir bina bulun ve etrafında turlayın zombiler çooooooook zeki olduklarından dolayı (!) sizi kaybedeceklerdir. (UYARI ZOMBİLER DUVARLARIN İÇİNDEN GEÇEBİLİYOR BİNALARA SAKLANMAYIN!!!!!)
3.ADIM ZOMBİYİ ATTLATIK NASIL YEMEK BULACAĞIZ
Çok basit binalara girerek.Ama kapısı açık binalara girmeyin o binalar başkaları tarafından lootlanmış oluyor ama bizde az kişinin olduğu servera girerek önüne geçmiş bulunuyoruz (DİKKAT HER BİNANIN KAPISI AÇIKSA 1 BİNANIN KAPISI KAPALIYSA O BİNAYA GİRMEYİN %99 UNUZ GİRRECEK AMA KAPININ ÖNÜNDE BİR TANE ADAM OLTA ATMIŞ OLABİLİR SİZDE OLTAYI YERSENİZ BİR KÜREK MERMİ VEYA BALTA DARBESİYLE TAHTALIKÖYE TEK YOLLU BİLET KAZANIRSINIZ!!!!!!!)mesela bir binaya girdik örneğin rotten banana bulduk (çürümüş muz) sakın yemeyin rotten ismi altında olan yemekleri yemek KESİN HASTALIK VE SONRASINDA ÖLÜM) o yüzden ya rotten olmayan yada konserve yiyecekleri yiyeceğiz.Konserveleri açmak için hacksaw tornavida balta türleri veya konserve açacağı işimizi görür ha baltalar yemeğin yarısından fazlasını hacksaw %27 civarı tornavida %23 civarı konserve açacağı hiç götürmez.
4.ADIM KARNIMIZ DOYDU ANCAK SUSADIK NE YAPACAĞIZ
Eğer karakteriniz susadıysa ya binaların içindeki su dolu matara veya pet şişe veya kola sprite wesputin klass (umarım doğru yazdım D ) içerek veya göl yada su çeşmelerinden su içerek susuzluğu kovabiliriz ancak göllerden su içmek için FPS (First Person Shooter) moduna geçmemiz gerekiyor ve göllerdeki sular zehirli olabilir bu yüzden water purfication tablets (su arıtma tabletleri işimizi görecektir)
5.ADIM ARTIK HAYATA SAĞLAM BİR ŞEKİLDE TUTUNDUK EĞLENCE KISMI GELDİ
Evet artık oyundan eğlence alacağız matara bulmak için çok ev gezdik mossin SKS veya bir silah ile çanta bulduk mermide bulduk ama hasta olduk hastaneden bulacağınız antibiotiklerle iyileşin veya charcoal tabletleri kullanın ayağınız kırılırsa ayağınıza çubuk bağlayın veya morfin kullanın morfin okullardan çıkıyor. REHBER SONA ERDİ ACEMİCE OLDUYSA ÖZÜR DİLERİM İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER !!!!!!
Cevap bulunamadı.