alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
429
DayZ BattlEye Güncelleme Sorunu | Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 20:27
 DAYZ BATTLEYE GÜNCELLEME SORUNU | ÇÖZÜM REHBERİ -

"Bu ekranı görmekten sıkıldınız mı ?"

İlk defa bir çözüm rehberi ile karşınızdayım. Böyle bir hatayla mutlaka karşılaşmışsınızdır ama çözülmüştür muhtemelen. Eğer çözemezseniz yani sürekli durduk yere oyundan atılırsanız bu rehberi okumanızda fayda var.

DayZ oyuna ilk girdiğinizde yani lobi ekranında BattlEye güncellemelerini kontrol etmeye başlar ve yeni sürüm varsa günceller. Eğer bir şekilde bağlanamamış ise yada başka bir sorun olmuşsa ve güncellemeyi yapmamışsa oyuna girdikten kısa bir süre sonra sizi atacaktır. (Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi "You were kicked off the game." diye bir hata alırsınız.)

Kod: [Seç]
BattlEye Client: initialized (v1.182.)
BattlEye Client: Server Requiring v 1.191. Updating...
BattlEye Client: Could not connect to BE Master
BattlEye Client: update attempt failed

Sol tarafta böyle yazılar görürsünüz. Initialized yazısındaki rakamlar sizin ArmA 2 OA (Operation Arrowhead) versiyonunuzu gösterir. Alttaki 1.191 ise sunucunun istediği versiyonu gösterir. E tabi sunucu istiyor güncellemeden olmaz. Yukarıdaki gibi bir bağlanma hatası ile karşılaştıysanız ve oyundan atıldıysanız tekrar oyuna girin ve lobide biraz bekleyin. Muhtemelen düzelecektir. Ama yine bağlanamamış ise ve sürekli aynı hatayı alıyorsanız güncellemeyi manuel olarak yapmanız gerekiyor. Peki güncellemeyi yapıp yapmadığını nasıl anlayacağım ? Sol tarafta görürsünüz zaten updated 1.191 restarting diye. Bu yazıyı görmüşseniz sorun yok ama görmemişseniz birkaç dakika içinde oyundan atılacaksınız demektir. Neyse. Manuel olarak güncelleştirmeleri nasıl yapacağınızı söyleyelim.

BattlEye
http://www.battleye.com/download.html

Öncelikte yukarıdaki adresten battlEye'nin son sürümünü indirmeniz gerekiyor. BE Client for Windows (32-bit) ve BE Server for Windows (32-bit) linklerine tıklamanız yeterli. BEClient.dll ve BEServer.dll adında iki tane dosya indireceksiniz. Peki bunu nereye atacağız ?

Kod: [Seç]
D:\Steam\steamapps\common\arma 2 operation arrowhead\Expansion\BattlEye


Benim Steam programı D'ye kurulu. Sizdeki steam programı nereye kurulu ise oraya gidin. Resimde de gördüğünüz gibi dosyaları attık. Bu kadar basit. Manuel kurulum böyle eğer otomatik kurulumda sıkıntı çıkarsa (yani lobiye girince update etmez ise) yine bu şekilde manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere...
Cevap bulunamadı.