alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
329
DAYZ ÇADIR KURMA REHBERİ
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 11:03
- DAYZ ÇADIR KURMA REHBERİ -

Herkese merhaba arkadaşlar yeni bir rehberle daha karşınızdayım. Başlangıç rehberlerinde çadırlardan hiç bahsetmedik. Onu yüzden bu konuyu ayrı açmaya karar verdim.

Çadırların DayZ'de önemi çok büyüktür. Çadırlar erzak, silah, aletler vs. her şeyi depolayabilir. Çadırlar daha çok marketlerde veya evlerde bulunur. Çanta halinde bulursunuz ve kurmanız gerekir. Onu birazdan anlatacağız. Biraz çadırın özelliklerinden bahsedelim:

Kamp Çadırı (Camping Tent)

Envanterde Kapladığı Alan (1 tane için): 3 Slot
Kapasitesi (1 tane için): 50 Slot
Bulunma: Orta Derecede

Çadırlar 65 slota kadar eşya alabilirler. Diyeceksiniz ki yukarıda 50 yazıyor nasıl 65 slota kadar eşya alabilir. Onu da açıklıyorum. Slot sayısı eşyaların tipine göre değişiyor. Bir çadır;


  • 10 silah yada alet,
  • 50 temel eşya, (erzak, tıbbı malzemeler, cephane vb.)
  • 5 tane çantayı (backpack) bünyesinde barındırabilir.


Özelliklerinden bahsettik şimdi çadırı nasıl kuracağımıza gelelim. Çadırı kurmak için kendinize güzel bir yer seçmeniz gerekir. Nasıl bir yere kurmanız gerektiğini de birazdan açıklayacağım. Öncelikle bir yer buluyoruz. Sonra envanterimizi (G) açıyoruz. Kamp çadırına sağ tıklayıp "Pitch Tent" seçeneği ile çadırı bulunduğumuz yere kuruyoruz. Eğer kurmazsa yön tuşları ile etrafı gezinip tekrar deneyin illa ki bir yere kuracaktır.
Cevap bulunamadı.