alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
172
Dayz Harita Özelleştirme Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 16:46
Merhaba,

Bildiğiniz üzere, çoğumuzun kullandığı gibi http://dayzdb.com/map sitesinden haritaya bakıp çoğu kez, gideceğimiz rotayı ve şu an bulunduğumuz yeri buna göre ayarlıyoruz.

Ben ise bu rehberde bu haritayı özelleştirip, kendimize ait noktalar oluşturabilmek için gerekli olan adımları anlatacağım.

Öncelikle, bu siteden bir üyeliğimizin bulunması gerekiyor ki bu işlem gerçekten çok kolay.

http://dayzdb.com/login (Buradan üye olabilirsiniz.)

Üye olduktan sonra harita sayfasına geri döndüğünüzde sağ üstteki seçeneklerden " marker sets" kısmına geliyoruz.

Spoiler for Hiden

Burada yeni bir tane set oluşturarak ismini ve paylaşma seçeneğini ayarlıyoruz.

Spoiler for Hiden

Setimizi oluşturduktan sonra, edit düğmesine tıklayarak bu sete bağlı istediğimiz sayıda marker ekleyeceğiz.

Spoiler for Hiden

Sağ taraftan new marker'a basarak haritada kendimize bir konum belirledikten sonra, işaretimizin özelliğini belirliyoruz. Son olarak save düğmesine basarak ilk işaretinizi bitirebilirsiniz. Bu sete daha fazla işaret koymak için bu adımı tekrarlayabilirsiniz.

Spoiler for Hiden

En sonunda bütün işaretlerimizi koyduktan sonra, mavi "save markers" düğmesine ve finish editing düğmesine basarak haritanızı özelleştirmeyi bitirebilirsiniz.

Spoiler for Hiden

Daha sonra başkası ile bu haritanızı paylaşmak için yine sağ üstten "Link to this" düğmesine basarak, paylaşım linkini elde edebilirisiniz. Böylece grubunuzla iletişim kurmak ve rotanızı belirlemek daha kolay hale gelecektir.

Spoiler for Hiden

Herkese iyi oyunlar.

Cevap bulunamadı.