alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
127
DayZ Helikopter Kazaları Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 21:20
- DAYZ HELİKOPTER KAZALARI REHBERİ -

Herkese merhaba arkadaşlar yeni bir rehberle daha karşınızdayım. Bu rehberimizde helikopter kazalarından bahsedeceğiz.

Helikopter kazaları Chernaus'un sayılı bölgelerinde bulabileceğiniz adeta altın değerinde silahlara sahip bir kaza sahasıdır. Helikopter kazaları en çok geniş arazilerde ve tepelerde bulunur. Her sunucuda sayılı bir şekilde olurlar.

En çok geniş arazilerde ve tepelerde bulunduğunu söylemiştik. Peki nerede buluruz bu helikopter kazalarını hangi bölgelerde var hangilerinde yok ? Aşağıdaki haritadan helikopter kazalarının nerede olduğunu görebilirsiniz. Resim çok büyük olduğu için link olarak verdim:

Her sunucuda sayılı şekilde olduğunu söylemiştik. Yani haritadaki her noktada bulacağım diye bir şey yok. Gittiğiniz noktada yok ise başka noktalara spawn olmuş olabilir. Bu haritada gittiğim bir çok noktada helikopter kazası buldum. Özellikle Stary Sobor ve çevresinde.

"Yangın yanıyor !"

Resimde de gördüğünüz gibi geceleri helikopter kazalarını bulması daha kolaydır. Eğer uzakta büyük bir ışık görüyorsanız o kesinlikte bir helikopter kazasıdır. Gündüzleri bulması biraz daha zor olabiliyor. Helikopterden dumanlar çıkıyor eğer o dumanları görebilirseniz helikopter kazasının yerini tespit edebilirsiniz.

Helikopter kazalarında bir çok malzeme ve silah bulabilmeniz mümkün. Daha çok silah çıkıyor ama altın değerinde aletler de bulabilirsiniz. Altın değerinde aletler derken ne demek istediğimi anladınız sanırım. Helikopter kazalarında çıkabilecek eşyaları liste halinde yazalım:

• FN FAL
  • FN FAL AN/PVS-4
  • Bizon PP-19 SD
  • M14 AIM
  • DMR
  • M107
  • AS50
  • Mk 48 Mod 0
  • M249 SAW
  • G36A CAMO
  • G36C
  • G36C CAMO
  • G36K CAMO
  • L85A2 RIS Holo
  • Tıbbı Malzemeler Kutusu (Medical Box)
  • M249 Belt
  • M240 Belt
  • Gece Görüş Gözlüğü (Night Vision Goggles)
  • Ghillie Suit
  • Camo Clothing
  • Cephane Kutusu (Ammo Box)
  • Antibiotics
  • SVD CAMO

"Sömürün abiler !"

Silahlara hazırladığım silah rehberinden de bakabilirsiniz. Neredeyse oyundaki bütün iyi silahlar helikopter kazalarında çıkıyor. Bazen iyi olmayan silahlar ve listede olmayan silahlar çıkabilir. Ben kaliteli eşyaları yazdım, bunun dışında da eşyalar ve silahlar olabilir. Silahlar ve malzemeler helikopterin çevresine rastgele dağıtılıyor. Bazen eşyalar hataya düşebiliyor ve alamayabiliyorsunuz. Bu yüzden helikopterin çevresini iyice gezin her köşeyi didik didik edin. Nişangahınızı helikopterin çevresinde gezdirin. Eşyaları bu şekilde daha iyi bulabilirsiniz. Tabi gittiğinizde helikopterin çevresi boş olmuyor. Bir sürü zombi etrafında oluyor ve hepsini temizlemeniz gerekiyor. Tabi dayak yemek istemiyorsanız. Sessiz bir silahla temizleyin yoksa daha çok çoğalıp başınıza dert açabilirler.
Cevap bulunamadı.