alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
192
DayZ Standalone - Emote (İfadeler) Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:24
» DAYZ STANDALONE - EMOTE (İFADELER) REHBERİ «

Herkese merhaba arkadaşlar yine kısa bir rehberle daha karşınızdayım. Bu rehberde sizlere oyun içi ifadelerden (emote) bahsedeceğim. Çoğunuz biliyorsunuzdur ama yine de bahsetmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Fazla uzatmadan giriş bölümünü geçiyorum.

Artık DayZ'de oyun içi ifadelerde bulunuyor. Gerçi DayZ modunda da asker selamı vardı ama neyse. DayZ Standalone'da moda göre biraz daha fazla ifade mevcut. Selam verme, teslim olma (yada arkadaş olduğunu gösterme), hareket çekme gibi ifadelerimiz bulunuyor. Belki sonradan oyuna daha fazla ifade ekleyebilirler eğer öyle bir şey olursa bu konudan düzenlemesini yapacağım merak etmeyin.

"Selam genç."

[F1] tuşu ile yukarıdaki gördüğünüz selam verme ifadesini yapabilirsiniz. Diğer oyunculara selam vermek için kullanabilirsiniz.

"Tamam sakin, sakin..."

[F2] tuşu ile yukarıdaki teslim olma ifadesini yapabilirsiniz. Oyunda çokça kullanılır. Eğilikken [F2] tuşuna basarsanız karakteriniz sağdaki gibi ellerini başının arkasına koyar.

"Bize iki çay çek usta..."

[F3] tuşuna basarak oturabilirsiniz. Dinlenme amaçlı kullanabilirsiniz.

Bu ifademizin herhangi bir kısayol tuşu yok. Tuş ayarlarından "Taunt" seçeneğine bir tuş atayarak bu ifadeyi kullanabilirsiniz. Ben [F5] tuşunu atadım. Kolayınıza hangi tuş geliyorsa o tuşu atayın. Biraz kötü bir ifade olduğu için resim koymuyorum oyunda siz kendiniz bakarsınız artık. Ama tavsiyem her oyuncuya yapmayın biri kaldıramayıp size ateş açabilir.

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere...
Cevap bulunamadı.