alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
178
DayZ Standalone || Kan Yenileme Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:15


DayZ Standalone || Kan Yenileme Rehberi

Herkese merhaba arkadaşlar bu rehberde size DayZ Standalone'de kanınızı nasıl doğal olarak yenileyeceğinizi anlatacağım.

Zombiler tarafından yaralanabilir veya diğer hayatta kalanlar tarafından vurulabilirsiniz. Bu durumda ekranınız aşağıdaki resimlerdeki gibi siyah beyaza dönebilir veya bulanıklaşabilir.Kan transferi yapamıyor veya serum uygulayamıyorsanız , iyileşmek ve kanınızı geri kazanmak için kanınızı yenilemek zorundasınız. Kanınızı yenilemek için ise bu bildirimlerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu bildirimleri envanter ekranında görebilirsiniz , şimdi biraz bunlardan bahsedelim ;Energized : Açlığınızı giderdiğiniz de durmayıp yemek yemeye devam ettiğinizde enejinizi arttırmış olursunuz. Enejinizi arttırmaya başladığınızda bu bildirimi görürsünüz. Bu bildirim ilk aşamada koyu yeşil olarak görünür bu durum ''Medium Energized'' konumudur. Eğer yemek yemeye devam ederseniz bu bildirim açık yeşil olarak görünür bu durum ise ''High Enegized'' konumudur. Kısacası yediğiniz yiyecekler size enerji kazandırmaya başlar.Hyrdrated : Susuzluğunuzu giderdiğiniz de durmayıp su içmeye devam ettiğinizde Hydrated yani Dehidrasyondan oldukça uzak bir konumda olursunuz. Hidrasyonunuzu arttırmaya başladığınızda bu bildirimi görürsünüz. Bu bildirim ilk aşamada koyu yeşil olarak görünür bu durum ''Medium Hydrated''konumudur. Eğer su içmeye devam ederseniz bu bildirim açık yeşil olarak görünür bu durum ise ''High Hydrated'' konumudur. Kısacası içtiğiniz içecekler vücudunuzda ki su oranını arttırır. 

Bu bildirimleri anladıktan sonra ise ilk yapmamız gereken kanımızı yenilemek için yemek ve içecek bulup bunları tüketmeye başlamak fakat şimdi en önemlisini öğrenelim , kan kazanmak için yukarıda anlattığım iki bildiriminde aynı anda envanter ekranınızda belirmesi gerekiyor yani sadece Energizedyada sadece Hyrdrated bildirimi ile kanınızı yenileyemezsiniz yani kan kazanmak istiyorsanız envanter ekranında bildirimleri şu şekilde gözükmesi gerekiyor.

Yavaş YenilenmeveyaveyaBu şekilde kanınız her saniye artmaya başlar fakat bu ''Hızlı Yenilenme'''ye göre oldukça yavaştır.

Hızlı YenilenmeBu şekilde kanınızı ''Yavaş Yenilenme''ye göre 3 kat daha hızlı artmaya başlayacaktır ve kısa bir süre içinde bildirimlerinizin arasında ''Healing'' yani''İyileşiyor'' şeklinde bir bildirim görünecek.

İyileşme Aşaması
Sağlıklı
Bu konuma geldiğinizde artık ''Healty'' yani ''Sağlıklı'' kan seviyeniz full konumda demektir. Bu konuma geldiğiniz de artık ekranınız renkli ve nettir.

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere...
Cevap bulunamadı.