alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
140
DayZ Standalone || Radyo/Transmitter/Walkie Talkie Kullanım Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:19
DayZ Standalone'nin yeni güncellemesi (0.32.114557) ile beraber oyuna eklenen Radyo / Transmitter'in nasıl kullanıldığı hakkında ufak bir rehber hazırladım.Öncelik şunu belirteyim bu cihazımız bir önceki versiyonda çalışmıyordu fakat bu yeni gelen güncelleme ile stabil olarak çalışıyor. Önceki versiyonumuzdaWalkie Talkie olarak bildiğimiz radyomuzun artık yeni ismi Transmitter yani bildiğimiz telsiz.

Transmitter diğer oyuncuların birbirleri ile uzakta olsa aynı frekansta olmak şartıyla uzak mesafelerden konuşmasını sağlamaktadır. Hayatta kalan bir kişi tüm frekanslardan sırasıyla yayın yapabilir ve sesinin radyosu açık ve aynı frekansta olan oyunculara ulaşmasını sağlayabilir. Sunucunuz da bulduğunuz diğer oyuncularda konuşmaktan daha fazla şeylerde yapabilirsiniz. Onlara daha sonra geleceğiz , şimdi size Telsizin nasıl çalıştığını anlatmaya başlayalım ;

İlk olarak Trasmitter'i bulmamız gerekiyor bunun için Fire Station ve diğer binaları aramalısınız , mutlaka bulucaksınız biraz zor olucaktır.Trasmitter'i bulduysanız işin zor kısmını tamamladınız demektir ama hemen ne yazıkki çalıştıramıyoruz bize bir pil lazım evet 9 Volt'luk bir Alkaline Battery 9V radyomuza takmamız gerekiyor.İşin büyük bir kısmını tamamladınız şimdi ise kullanmayı öğrenelim , Trasmitter'i uzak alanlara sesimizi göndermek için kullanıyoruz ama şunu unutmamalıyız karşı tarafında bir Transmitter'i olmalı , Trasmitter'i açık olmalı ve aynı frekansta olmalı , bunları anladıktan sonra devam ediyoruz.İlk olarak Transmitter'imize sağ tıkladıktan sonra ekrana neler geliyor onu görelim ;*Bulunduğunuz frekans AÇ / KAPA
*Sıradaki Frekans
*Önceki Frekans


Trasmitter'den konuşmak için radyo açıkken Direct Communication kanalını değiştirerek Yön Tuşu (Yukarı) veya Ç tuşu ile değiştirerek açık olduğumuz frekans kanalına geliyoruz.

Artık Trasmitter'den konuşmaya hazırız , aynı şekilde CAPS LOCK tuşuna basılı tutarak konuşuyoruz, takım arkadaşınızla bunu test edebilirsiniz. Biz 500 metre arası denedik sesler gayet ne bir şekilde ulaşıyor ve geliyor. Hayatta kalanlara bir frekanstan yayın yapabilir ve açık bulduğunuz frekanstaki hayatta kalanlar ile konuşabilirsiniz. Evet bu gerçekten çok güzel bir özellik benim aklıma neden I Am Legend filminde Will Smith'in telsiz konuşmaları geldi. Evet artık sizde bunu yapabilirsiniz.Çok farklı bir özelliğe daha sahip bu telsizimiz , arkadaşınız sizle konuşurken telsizi yere bırakırsanız telsiziniz yerde çalmaya devam ediyor ve siz yerdeki telsizden uzaklaştıkça ses uzaklaşıyor. Yani 2 çift telsizin birini yolda birini kendinizde tutarak oralardan geçen bir hayatta kalanın dikkatini bile çekebilirsiniz. Kullanım alanı size kalmış.

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere...
Cevap bulunamadı.