alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
295
DayZ Standalone 0.51 Versiyon Oyuncuların Sınırlarını Zorlayacak (İnceleme)
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 19:29
DayZ Standalone'nin bir sonraki hafta yayınlanması beklenen 0.51.125716 versiyonu oyuncuları hayli zorlayacağa benziyor.


Şuan experiemental sunucularda test edilmekte olan versiyon oyuncuların açlıktan , susuzluktan , hipotermiden ve hipertemiten çok daha fazla öldüklerini adeta resmediyor. Oyuncular aç kalmamak ve silah bulabilmek için adeta savaşıyor. Oyundaki konserve ve kutu içecekler o kadar azaltılmışki oyuncular kendi tarlalarını ekmeye çalışmaya başlamış bile. Bu kadar fazla zorlaşan gıda bulma konusu gerçekten ciddi boyutlara varıyor , oyuna eklenen yamyamlık sistemini kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz tabi buda psikojinizin bozulması ve karakterinizin durduk yere gülmesi ve ağlaması şeklinde sonuçlanabiliyor. Kısaca sıyırıyorsunuz. Hayatta kalma içgüdülerinin çok daha fazla öne çıkacağı yeni versiyon oyuncuları oldukça zorlayacağa benziyor.Silahlar konusuna gelirsek gerçekten büyük bir değişiklik var diyebilirim , otomatik silahları bulmak samanlıkta iğne aramak kadar zor artık kendi el yapımı okunuzu yapmak zorunda kalıyor ve otomatik silahlardan vazgeçebiliyorsunuz. Yani kendinizi bi anda ormanda tatar yayı ile hayvan avlarken bulabilirsiniz. Konserve bulamayınca kendinizi bir elma ağacında elma toplarken de bulabilirsiniz.Oyuna yeni eklenen silah olan Stery Aug isimli silahı henüz experimental sunucularda bulabilen sayılı kişi var diyebilirim çünkü gerçkten oldukça nadir bulunuyor. 0.51 sürümü o kadar değişim göstermiş ki yolda elma toplayan oyuncular göreceğinize eminim.Oyuna henüz ilk versiyonu eklenen V3S araç ise oyuncuların büyük yol kat etmelerini daha da kolaylaştırmışa benziyor. Her sunucuda 20 adet bulunan araç sizi A noktasında B noktasına götürebiliyor. Henüz geliştirilmekte olan aracın göstergeleri ise sorunsuz çalışmakta.

Hayatta kalma konusunun oldukça önem kazandığını tekrar yinelemek istiyorum , artık DayZ'de ki amaç yemek bulmaktan ziyade yemeği nasıl üretebilirim sorusuna dönmüş bulunmakta. Hayvancılık ve bahçıvancılık artık iki önemli unsur haline dönüyor , kısaca elinde gübre ile koşuşturan oyuncular görmeniz mümkün. Optimizasyon konusunda gelişme var diyebilirim çünkü yeniden bi kaç kod hatasının düzeltilmiş olduğunu biliyoruz tabiki bunu stabil sürüme geldiğinde çok daha rahat test etme şansımız olacak.Helikopter kazalarının yeni eklenen modelinin ise oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. UH1Y olarak bilinen helikopterin düşmesinden esinlenerek hazırlanan yeni modeli bulmak için yine oldukça fazla uğraşmanız gerekiyor ama bulursanız içinde bulucaklarınıza değeceğinden emin olabilirsiniz. Yeni eklenen Ghillie Suit modelinin ise mod versiyona göre oldukça başarılı ve uğraşılmış olduğunuda ekleyebilirim. Drop olarak bulunmayan ve sadece Crafting sistemi ile oluşturulabilen yeni modeli seveceğinize eminim.

Bir sonraki incelemede görüşmek üzere , hayatta kalın !
Cevap bulunamadı.