alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
251
DayZ Standalone Çatışma Esnasında Ne Yapmalıyız Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 20:45
Evet arkadaşlar size bir rehber yazmak istedim DayZ de çatışma tecrübem olduğundan dolayı sizede böyle bir tecrübe kazandırmak isterim.
Çatışmaya girerken sakın korkmayın , adamı ilk siz gördüyseniz bi 10 saniye bekleyin ki adamın yanlız olup olmadığı anlaşılsın.
Adam ilk sizi gördü ıskaladı vuramadı binanın yanındasınız adam duvardan size bakıyor adam büyük ihtimal sizi orada bekleyeceğinden binanın arkasından dolaşıp adamı vurun.
Diyelimki adamı vurdunuz adam bandaj yapar ise zaten sesi gelecektir bandaj yaparken gidip vurun eğer bandaj yapmaz ise zaten bir süre sonra bayılacaktır.
Diyelimki ilk adam sizi vurdu kan kaybınız var eğer uzun mesafe  (yaklaşık 150-200 metre mesafe)  çatışmasındaysanız bandaj yapın adam büyük htimal vuramaz ama daha ufak mesafelerdeyseniz bandaj yaparsanız adam gelir vurur yapmazsanız bayılırsınız o yüzden şansınız az direk adama dalın %20 - %25 ihtimal vurursunuz eğer tecrübesizse %90 vurursunuz çünkü siz direk olarak çıkınca panik olup isabet ettiremeyecektir.
Eğer çatışma esnasında üstünüze zombi gelirse hem adam yerinizi tespit etmiş olur hemde zombiye mermi harcarsınız önce sessizce zombileri halledin ama sessizce adam silah sesinden bulmasın sizi.
Mosin ile LRS (Long Range Scope) yani sniper çatışmasındaysanız dürbün worn damaged veya badly damaged ise mesafeyi ve merminin sağ sol hesaplamasını çok doğru hesaplamanız gerekir sağ sol hesabında mermi dürbün pristine değilse uzak mesafe atılında hedefin size göre soluna düşecektir dürbün pristine ise sadeceyerçekimi hesaplaması veya zeroing ayarı yapmanız gerekir (bir tüyo uzun mesafe atışında esc ye basıp sol altta bi ayarlama çubuğu var galiba point of wiev di tam hatırlayamıyorum onu en alta çekin).
Fazla koşacağınız zaman silahın namlusu titrer çatışmada gerekli olmadıkça koşmayın.
Cevap bulunamadı.