alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
246
DayZ Standalone Rehberi || Hasta Olduk Ne Yapacağız ?
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:18Bu rehberde size hasta olduğunuzda neler yapmanız gerektiğini anlatacağım ;

Hasta olduğunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz ve kan kaybediyorsunuz. Envanter ekranınıza ''Sick'' yani ''Hasta'' olarak bir bildirim gelmiş ise enfeksiyon kaptın demektir ve bunun sonu ise çoğu zaman ''You are unconsiouns'' yani bayılma ve ardından ölüm ile sonuçlanıyor.

Yediğiniz yemekten içtiğiniz içecekten , özellikte başında ''rotten'' çürümüş yazan meyvelerden , yaptığınız bozuk bandajdan , zombi saldırısından , çok fazla aç kalmaktan , çok fazla susuz kalmaktan hasta olabilirsiniz ve hasta olduğunuzda kusmaya başlarsınız.

Kusmak sizi ne yazıkki kurtarmıyor karakteriniz daha kötüye gidiyor ve kan kaybediyorsunuz.

Ne yapmalıyız ?

İlk olarak kafe ve bütün binalara araştırmaya başlayın ve bu önemli eşyayı bulmaya çalışın.

Alcohol Tincture (Tendürdiyot)


Bu öğe sizi hastaneye kadar ölmeden ayakta tutacaktır. Kullanarak ''Clean'' seçeneği ile yaranızı temizleyin. Hastaneye gittiğinizde ise bunları bulmanız gerekiyor.

Vitamins (Vitamin)


Painkillers (Ağrı Kesici)


Hasta olmamak için yediğiniz yediğiniz çoğu yemeği dezenfekte etmeniz gerekiyor. Bunun için ise bu önemli eşyayı bulmanız gerekiyor.

Disinfectant Spray (Dezenfeksiyon Spreyi)


Bu eşyayı bulduğunuzda hasta olma riskinizi artık azalttınız demektir. Yiyeceğiniz her yemeği bu Sprey ile temizlerseniz o yiyecekten enfeksiyon kapmazsınız. Yiyeceği veya içeceği temizlemek için Spreyi yiyeceğin veya içeceğin üzerine sürüklemeniz yeterli.

Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.
Cevap bulunamadı.