alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
304
DayZ Standalone Rehberi || Loot (Yağma)
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 18:10
Loot

Loot (yağma) DayZ'de çoğu girilebilen binalarda bulunan ve oyuncu tarafından kullanılan item'lar (öğeler) anlamına gelir. Bu tür evler, barakalar, hastaneler ve ahır gibi binalardır. Oyuncular item'ları kendi envanterlerinde, sırt çantalarında, özel kaplarda (ilkyardım çantası gibi), kıyafetlerinin ceplerinde saklayabilirler. Loot'ları almak veya herhangi bir etkileşime geçmek için first-person alanı içinde olmalıdır.

DayZ Standalone'da Arma2 Modundakinin aksine oyuncu bir bölgeye girdiğinde loot spawn olmaz; artık sadece haritada server oturumu başlatıldığında global olarak spawn olur ve bir loot bir oyuncu tarafından yağmalandığında server restart olana kadar bir daha spawn olmaz. Bu yüzden oyuncular yoğun bölgelerde yağma sıkıntısı yaşayabilirler ve zaten biliyorsunuz ki DayZ Standalone'de evlerin yüzde 95'ine girilebiliyor.


Loot Bölgeleri ve Kategorileri

Loot DayZ'de 5 ana kategoriye ayrılır. Bu kategoriler aşağıda listelenip en kolay bulunabilen tiplerden ender bulunanlara göre açıklanmıştır.


Residential/CivilianSivil yağma genellikle düzenli sivillerin  yaşadığı kentsel veya şehir alanları içinde spawn olur. Genellikle gıda ve düşük kademe melee ve mermi, silahlar bu alanlarda spawn olur. Temel ekipmanları burada bulabilirsiniz.Girilebilen sivil binalar Chernarus mevcut binalarında en sık görülen tipidir. Aşağıda birkaç örnek verilmiştir:

Kiliseler


Ofis Binaları


Süpermarketler

Evler
Apartmanlar

Industrial

Endüstriyel alanlar, binalar genellikle Chernarus etrafında büyük şehirlerin kenar mahallelerde, ya da küçük bileşiklerinde bulunur.  Hatchet ve screwdivers ve balta vs gibi endüstriyel işle ilgili öğeleri aramak için birincil yerler bu alanlardır. Endüstriyel loot'da oda veya sanayi ile ilgili çalışmaların yapıldığı; bir binanın garaj gibi sivil konut bölgelerinde bulunur.Depolar
Benzin İstasyonları
Atölyeler

Farms


Çiftlik alanları, konut alanları gibi, yiyecek, içecek, ve ahşap gibi loot'ları içerir. Aynı zamanda, bu alanlar da genellikle endüstriyel tip yağma spawn olan, temel silah ve mühimmat için düşük şansa sahiptir. Çiftlik tipi binaların örnekleri şunlardır:

Ahırlar
Samanlıklar

General Military

Chernarus'da birkaç askeri bölge vardır. Askeri alanlarda genellikle bu tür yüksek güçlü otomatik silah, ekleri ve mühimmat, elektronik ekipman, kamufle ve koruyucu giysi gibi yüksek dereceli askeri teçhizatları içerirler. Askeri türden loot olabilecek alanlar şunlardır:

Hangarlar
Hava trafik kontrol kuleleri
İtfaiye Binaları

Askeri Çadırlar
Geyik Standları
Kışlalar


Medical


Tıbbi binalar ve çadırlar tıbbi malzeme bulmak için en uygun yerlerdir. Bunlar hayat kurtarıcı araçları ve donanımları, ilaç ve diğer sağlık ile ilgili öğeleri bulabileceğiniz yerlerdir.

Hastaneler
Medikal Çadırlar
Cevap bulunamadı.