alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
149
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:13

Bir yere gitmek istediğinizde internetten bulduğunuz haritayı kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Gene bir arkadaşınızla buluşmak istiyorsanız bu adımları takip ederseniz amacınıza ulaşabilirsiniz.

” NASIL BİR ŞEHRE veya KASABAYA GİDEBİLİRİM? “
Patikaları ve asfalt yolları takip ederek yağmalayabileceğiniz bir yere gidebilirsiniz.  Ayrıca elektrik direkleri de sizi bir kasabaya veya şehre çıkaracaktır. Takip ettiğiniz yollar elbet sizi bir yere çıkaracaktır. Buraya kadar hala yönünüzü bulamadıysanız yüksek bir yere çıkın ve etrafı gözetleyin .

yol

”EŞYALARIM NASIL RUİNED OLDU?”
Eşyalarınız durduk yere ruined olmaz. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Zombi tarafından tırmalanmış olabilirsiniz. Ya da biri sizi uzaktan vurmuş olabilir. Nerenizden vurulduysanız o bölgedeki eşyalarınız ruined olacaktır. Ve o eşyaları çok hasar gördüğü için bir daha kullanma şansınız olmayacaktır.

” KARAKTERİM AYAĞA KALKAMIYOR! ”
Karakteriniz ayaktayken yürümeyip kendini yere atıyorsa bu ayaklarınızın kırıldığı anlamına geliyor. Genellikle yüksek bir yerden düşünce ayaklarınız kırılsa da biri tarafından bacağınızdan vurulursanız da bir daha yürüyemeyebiliyorsunuz. Bunun iki çözümü mevcut  morfin kullanmak veya bulduğunuz odun çubuklarını yırtılmış tişört bacağınıza bağlamak.

morfin  ubukuse

Tabi ayağınız kırık halde nereye kadar sürünebilirsiniz orası da meçhul. En iyisi bu önlemleri ayağınız kırılmadan almanız.

” KARAKTERİM’DEN İNLEME SESLERİ GELİYOR! ”
Karakteriniz genellikle yara aldıktan sonra inler. Bu yaralarının acıdığı anlamına geliyor. Ve inlemenizi diğer insanlar duyabilir. Bun geçirmek için ise painkillers kullanmanız gerekmektedir.

ar kesici

” ADAMIN BİRİ BENİ KELEPÇELEDİ, NE YAPACAĞIM? ”
Eğer sizi kelepçeledilerse bundan kurtulmak için 2 çözüm mevcut. Ayağa kalkıp boşluk tuşuna birçok kez basarsanız küçük bir ihtimalle kelepçe kırılabilir, bu şans kelepçenin hasar durumuna göre değişebilir. Diğer çözüm ise tabi ki anahtarlar. Anahtarınız varsa kelepçeyi açabilirsiniz.

kelepeleme

YAŞAM SÜRENİZİ ARTIRACAK ÖNERİLER
Yolun ortasından yürürseniz ve herkesin kontrol ettiği yerlere rastgele girerseniz oradan sağ çıkma olasılığınız çok az olur. Bir yere girmeden önce köşelerden o yeri kontrol edin.

gzetleme

Kıyafetlerinizle kamuflaj olacağınız yerlerden yürümeye çalışın.

camo

Cevap bulunamadı.