alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
206
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:07


Bir sabah gözlerinizi açtınız ve ortalık hiç olmadığı kadar sessiz. Havada ürpertici bir koku var. Şöyle bir dışarı bakayım dediniz ve o da ne?!! İnsanlar birbirlerini parçalıyor ve yiyor. Artık tek amacınız hayatta kalmak. Sizi ısıran bir zombi veya silah bulmuş bir insan tarafından öldürülebilirsiniz. Bu yüzden insanlara güvenemeyecek ve sokaklarda rahat rahat dolaşamayacaksınız. Bulduğunuz yiyecek ve içeceklerle yaşamınızı sürdürmeye çalışacak , sahip olduğunuz hayatta kalma dürtüsü ile katil olacaksınız. Bir filmden bahsetmiyoruz. Survival oyunlarının yükselişte olduğu şu sıralarda Arma serisinin yapımcısı Bohemia Interactive piyasa da bende varım dedi ve bizde oyunun daha alpha sürümünde olmasına rağmen, merak eden Oyun Günlüğü Dostları için detaylı bir rehber hazırladık .

”İLK DEFA OYNUYORUM, HİÇBİR ŞEY BİLMİYORUM!”
Öncelikle sakin olun ve fps oyunu oynarmış gibi yürümeye başlayın. Oyunun kontrolleri şu aşamada çok karmaşık değil. Bulduğunuz şeyleri nişangahı üstüne getirip F tuşuna basarak veya envantere girerek yani TAB tuşuna basarak solda görüp üstünüze koyun. Yiyecekleri aldıktan sonra üstüne sağ tıklayarak etkileşir hale getirebilirsiniz. Oyunu enter tuşu ile geçiş yaparak hep tps hem de fps kamerasından oynayabiliyoruz. Bir engele takıldığınız da ‘’V’’ tuşu ile o engelden kurtulabiliyorsunuz. Çok spesifik kontrolleri ise configure kısmından öğrenebilirsiniz.

” NEREDEN BAŞLAMALIYIM? AMAÇ NE? ‘’
Sunucuya bağlandığınızda sizi deniz kenarında bir endüstri şehrine, liman şehrine benzer bir yere veya deniz kenarına, bir kasabanın ortasına kısaca herhangi bir yere atabilir. İlk amacınız yolu bulmak ve en yakın kasabaya veya köye gidip orayı yağmalamak olmalıdır. Tabi bunun yanında zombilere ve diğer insanlara dikkat etmelisiniz. Olabildiğince yolu takip etmeye çalışın ama yolun tam ortasından da gitmeyin. Saklanarak gidin ve insanlar sizi rahatlıkla göremesinler. Yoksa yanınıza gelip sizi vurabilirler. Daha sonraki amaçlarınız daha büyük şehirlere gitmek olsun. Buralardan silahlar ve mermiler,  kendinizi koruyabileceğiniz eşyalar bulabilirsiniz.  Dolayısıyla zombilerden ve diğer insanlarda kurtulma şansınız daha da artar. Binaların %90ına girebiliyoruz. Bir binaya girdiğimizde ilk bakacağımız yer tezgahların ve masaların üstü, köşeler ve raflar.. Öncelikle bir çanta bulursak veya bir bez odun ve ip ile küçük bir yaparsak bunun yanında cepli giysiler giyersek daha fazla malzeme taşıyabiliyoruz. Ne kadar çok eşya koymalık yeriniz olursa sizin için o kadar iyi olur. Ayrıca kapısı açık olan evlere girmemeye çalışın çünkü o evler büyük bir ihtimalle başkası tarafından yağmalanmıştır.

dayz-standalone-sales-figures

Cevap bulunamadı.