alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
158
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:15

Ayrıca oyunda telsiz de mevcut. Telsiz ile başka biriyle uzaklardan konuşabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bir telsiz ve pil.

telsiz pil xYWl4A

Pili telsize taktıktan sonra envanterde sağ tık ile frekansları ayarlayabilirsiniz. En üstteki sizin frekansınızı ifade eder veaçma kapama fonksiyonlarını gösterir. Diğer frekansları next ve previous ile gezebilir, caps-lock tuşu ile konuşabilrsiniz.

” ADAM GÖRDÜM, GİDİP KONUŞMALI MIYIM? ”
Bu size kalmış bir şey. Bulduğunuz adamla bir süre geçirdikten sonra bile sizi vurabilir. Benim önerim kimseye yaklaşmamanız ve bir tehdit durumunda silahınızı kullanmanız. Çünkü yaşamak için öldürmeniz gerekebilir. Eğer adam sizin yakınınızdaysa veya sizi esir almışsa oyundan olabildiğince çıkmayın ve adamı yumuşatmaya çalışın. Çünkü oyundan çat diye çıkamıyorsunuz belli bir süre var ve o süre bitene kadar karakteriniz oyunda gözüküyor. Eğer diğer kişi sizden bir tepki alamazsa sizi öldürebilir. Bunun yanı sıra oyundan tenha yerlerden çıkmayı alışkanlık hale getirin. Herkesin geçtiği yerlerden çıkarsanız ve oyuna dolu bir sunucuda dahil olursanız daha siz oyunun açıldığını göremeden sizi öldürebilirler.

hello

CHERNO REHBERİ

Cherno’nun tabeladaki yazılımı şöyledir.

cherno elektro aras

Cherno’da hastane, fire-station, okul, market gibi yapılar mevcuttur. Blok halindeki dükkana benzeyen yerlerden genellikleyiyecek, giyecek ve içecek çıkar. Cherno electro ve balota arasındaki şehirdir.

cherno loot

Yukarıda renklendirilmiş simgelerle gördüğünüz yerlerden önemli eşyalar çıkmaktadır.

ELEKTRO REHBERİ

Elektro’nun kuzey tarafında 2 tane fire-station vardır. Aynı zamanda market hastane okul bulunmaktadır.

elektro tabela

Elektro chernonun doğusunda kalır. Ayrıca elektro doğu ve batı olmak üzere ikiye ayrılır. İki tarafında da loot vardır.

elektro dousu

elektro loot

Yukarıda Elektro’nun önemli eşya çıkan loot  binaları işaretlenmiştir.

BALOTA AIRSTRIP REHBERİ

balota ku bak

Cevap bulunamadı.