alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
208
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:14

Bir yere girmeden önce oranın çevresini uzaktan kontrol edin. Öldürdüğünüz kişinin arkadaşı olabilir, heyecana kapılıp hemen cesedi lootlamaya başlamayın. Ne kadar hızlı ve karmaşık koşarsanız diğer kişilerin sizi vurması o kadar zorlaşır. Sizi kimsenin takip etmediğinden emin olun. Kimseye güvenmeyin. Bunun yanı sıra Çok yemek yemeyin ve çok sıvı tüketmeyin her şeyi sınırda bırakın.

vitamin

Vitaminleri kullanın.

healty

Healthy yazısını görürseniz bu karakteriniz sağlıklı demektir. Bunun için düzgün derecede sıvı tüketmeli ve yemek yemelisiniz.

bar

Aciliyeti olan eşyaları, silah bandaj, su, balta gibi hızlı almak için envanterde iken numara barınıza sürüklerseniz o daha rahat kullanabilirsiniz.

SİLAH REHBERİ
Silahların kullanımını bulduğunuz silah eklentileriyle daha rahat hale getirebilirsiniz. Örneğin bipodu mosinde yerdeykendeploy ederseniz yararı daha fazla olacaktır. Ayrıca mosin’e compressor takarsanız silahın sesi her yerden duyulmaz ayrıca bu m4 için de geçerlidir. Bu eklentileri envanterde silahın üzerine veya ilgili kısma götürüm attach derseniz takılacaktır.  Ayrıca şarjör değiştirmeyi de şarjörü çıkartıp mermileri şarjöre sürükleyerek yapmanız gerekmektedir. Her silahın kendine özgü eklentileri vardır. Her silahın kendine özgü mermisi vardır. Hangi silaha hangi mermi takıldığını silaha sağ tıklayıp inspectdiyerek öğrenebilirsiniz.

 mosin

Öte yandan m4’e flashlightçoklu şarjörbıçak gibi eklentiler de takabilirsiniz.

full gear m4

En önemlisi de her hangi bir dürbünü kullanmanız. Fakat silahları fps modunda 2 kere sağ tıklayarak silahın kendi arayüzünden kullanmaya özen gösterin diğer türlü hedefi vurmanız zorlaşacaktır. Bunun örneğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz ayrıca aşağıdaki uzun menzilli dürbündür ve oyunda mosin tüfeği için en çok tercih edilen dürbündür. Yaklaşık800mden bile hedef vurabilirsiniz.

long rage

Ayrıca bir süre koştuktan sonra hedefi vurmanız zorlaşacaktır, çünkü karakteriniz nefes nefese kalmıştır. Bunun yanında baltaları veya diğer hasar verebilecek eşyaları koşarak kullanmanız daha etkili olacaktır. Silahlarla hedefin gövdesine nişan almaya çalışın bu sizin yararınıza olacaktır. Tabi ki vurduğunuz hedef başka biriyse vurduğunuz yerdeki eşyalar büyük bir ihtimalle parçalanmış kullanılamaz duruma gelecektir.

İLETİŞİM  REHBERİ

Oyunda capslock tuşuna basarak sadece etrafınızdaki kişilere seslenebilirsiniz. Bunu yandaki mikrofon ikonundan anlayabilirsiniz.

ikon

Cevap bulunamadı.