alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
148
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:10

Saline_Bag_IV2 slotluk dolu saline bag

KAN DEĞİŞTİRME TALİMATLARI

Öncelikle bir tane ilk yardım çantası bulun. Diğer oyuncudan şiringayla çektiğiniz kanı Blood test kit‘e koyun. Böylece kan grubunu öğrenmiş olun ama kendi kan grubunuzu da bilmeniz gerek. Bunun için test kiti direk elinize alarak direk kullanın. Kan  gruplarınız gerçekteki gibi uyuşmalıdır. Sonrasında blood bag ile diğer oyuncudan kanı alın ve start kit ile birleştirin. Son halinde kanı kullanabilirsiniz.

start kit dolu blood bag bo blood bagBlood_testing_kit

Soldan sağa ( Start kit- Start kit ile birleştirilmiş nakile hazır blood bag- boş blood bag- kan test kit)

” VURULDUM ve KANIYORUM, NE YAPMALIYIM ”
Vurulduysanız ve yanınızda sargı bezi veya bandaj yoksa, ilk başta üstünüzdeki tişörte sağ tıklayıp tear into rags derseniz tişörtünüzü yırtıp yaranıza bağlayabiliyorsunuz. Bu nesneleri kullanmak için nesnelerin üzerine  envanterde gelip use demeli veya elinize alıp use demelisiniz.

yrtlm tirt sargi bezi ve bandaj

yırtılmış tişört-sargı bezi- bandaj

” YARALARIM KAŞINIYOR, NE YAPMALIYIM? ‘
Bunu genellikle vurulduktan ve kan kaybını durdurduktan bir süre sonra sol altta karakterinizin verdiği tepkilerle anlarsınız. Bunun için sargı bezini bulduğunuz alkol ile ıslatıp yaralarınıza sürebilirsiniz. Böylece yaralarınızı enfeksiyondan kurtarmış olursunuz.

alkol talimat

Bundan kurtulmanın diğer yolu ise tetracyln antibiyotik kullanmaktır. Bu ilacı da consume diyerek kullanabilirsiniz.

lX5ZGo1

” ZEHİRLİ(ROTTEN) MEYVE YEDİM NE YAPMALIYIM? ”
Önünüze gelen her meyveyi yemeyin. Rotten olan meyveler zehirli meyvelerdir ve bir süre sonra kendinizi bayılmış halde bulabilirsiniz.

zehirli muz

Bunu envanterdeki sick yazısından veya karakterin sol alttaki tepki yazılarından anlayabilirsiniz. Genellikle midem bulanıyor,ağzımda acayip bir tad var, kusmak üzereyimden anlayabilirsiniz. Hastalığınız gittikçe kötüleşebilir. Bunu geçirmek için iseCharcoal tabletleri kullanarak geçirebilirsiniz. Bunlar kusturucu tabletlerdir. Kustuktan sonra midenizdekiler boşaldığı içinhungry olursunuz.

Cevap bulunamadı.