alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
166
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:12

full gear

“SİLAHLARI ve MERMİLERİ NEREDEN BULABİLİRİM? “
Silahlar ve baltalar en çok fire-stationlar ve kışlalarda bulunur. Av tüfekleri hastane ve okullarda da bulunabilir. Mermiler ise fire-stationlar ve belirli evlerde fazla olmak üzere her yerden bulunabilir. Bölge olarak Balota AirstripCherno,Electro ve Airfiled’de daha rahat bulunabilirler. Bu konuda en çok ziyaret edilen yerler aşağıdadır.

400px-Elektroofficebuildingdayzsa hastane Fire_station

” ZOMBİLERİ NASIL DAHA RAHAT ÖLDÜRÜRÜM? “
Zombileri balta ve silahlarla en kolay şekilde öldürebilirsiniz. Ucu kırmızı balta ve her silahla tek vuruşta öldürebilirsiniz. Ayrıca bıçak, yangın tüpü, levye, beyzbol sopası, kürek gibi şeylerle de zor olmasına rağmen öldürebilirsiniz. Silahlarla zombilerin gövdesine nişan alırsanız vurmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca zombileri balta ile koşarak vurursanız daha güvenli olacaktır.
yakn dv silahlar

balta

” YÖN REHBERİ “
Öncelikle bir patika veya asfalt yol bulmaya çalışın. Bu yollar elbet sizi bir kasabaya veya köye götürecektir. Öte yandan deniz tarafındaysanız denizden uzaklaşmak yerine paralel olarak yolu takip edin. Ayrıca eğer karıştırmıyorsanız bulutlar sizi her zaman doğuya götürür. Bunun yanında tren rayları da iyi bir rehberdir.   Geldiğiniz kasabaların girişinde bildiğimiz şehrin ismi yazan veya şehirlerin hangi yönde olduğunu ve ne kadar mesefe kaldığını gösteren tabelalar olur.

tabela

Buradan ismini okumaya çalışın ve internetten bulduğunuz chernerus haritasındaki şehir isimleriyle karşılaştırın.

chernarus harita

Zamanla şehirlere ve yollara hakim olacaksınız. Oyunda pusula bulursanız her zaman güneye gitmeniz sizin yararınıza olacaktır.

pusula

Cevap bulunamadı.