alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
110
DayZ Standalone Sohbet Tadında Hayatta Kalma ve Çözüm Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 22:08

KARAKTERİN VERDİĞİ TEPKİLER ve ANLAMLARI (SICK, HUNGRY, vs.)
Envanter’e baktığınızda bazı belirtiler veya sol altta karakterinizin size ifade ettiği semptomları ve belirtileri görürsünüz. Bunlardan en önemli olanları şunlardır ;
Hungry acıktığınızı , thirsty susadığınızı, sick hasta olduğunuzu, bleeding kan kaybettiğinizi ifade eder. Eğer bu ifadelerin renkleri gittikçe koyulaşıyorsa durumunuz kötüleşiyor acele etmeniz gerekiyor demektir.
Hydrated su seviyenizin iyi olduğunu, energyzed ise yemek durumunuzun iyi olduğunu ifade eder.

karakter ifadeleri

HASAR SEVİYELERİ ( BADLY DAMAGED, RUINED vs. )

Bulduğunuz her şeyi yiyemiyor veya giyemiyorsunuz. Bunların hasar derecelendirmesi mevcut. Eğer ruined bir şey bulduysanız bu o şeyin parçalandığını ifade ediyor. Aynı zamanda vurulursanız vurulduğunuz yerdeki eşyalar, yiyeceklerruined oluyor.

badly damagedbadly damaged scopebadly damaged scope

” EKRANIM NEDEN SİYAH BEYAZ? ”

Ekranınız biri veya zombi tarafından vurulduktan sonra veya bir yerden atladıktan sonra siyah ve beyaz rengi alıyor. Kısacası kan kaybetme derecenize göre ekranınızın rengi değişiyor. Biri sizden kan çekerse de ekranınızın rengi değişiyor.

renksiz

Ekranınızın rengini eski haline getirmek için içi dolu Saline Bag bulmalısınız. Yani 2 slotluk olanlardan. Tek slotlukları doldurmak içinde start  kit bulmalısınız. Bunu bulduktan sonra birinizin sizin üstünüze gelip uygulaması gerekiyor. Veya başkasından kan almalısınız bunu da blood bag kitlerle yapabilirsiniz, fakat bunun tehlikesi eğer diğer kişiyle kan gruplarınız uyuşmuyorsa ölebilirsiniz. Bunu test etmek içinde blood test kit bulmalısınız.

Cevap bulunamadı.