alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
168
DayZ Sunucuların Zorluk Seviyeleri Rehberi
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 21:27
Evet yeni bir rehberle karşınızdayım. Şimdiki rehberimiz sunucudaki zorluk seviyeleri ile ilgili.

Sunucuları incelerken görmüşsünüzdür Recruit, Regular, Veteran vs. peki bunlar nedir ne işe yarar onları açıklığa kavuşturacağız.

DayZ'de 4 tane zorluk seviyesi vardır. Bunlar Recruit, Regular, Veteran ve Expert'dir. Tabi bunlar bazı özelliklerin açılıp kapanmasına göre isimlendirilir. Peki nedir bu özellikler şimdi onlara bakalım:

Recruit (Kolay): Hayatta kalanları görme (evet duvarların arkasından bile görme) [Açık] Etiketler [Açık] Haritada oyuncunun yerini görme [Açık] 3rd Person Görüş Açısı [Açık] Nişangah [Açık]

Regular (Orta): Hayatta kalanları görme (sadece işlem menüsünde) [Açık] Etiketler [Açık] Haritada oyuncunun yerini görme [Kapalı] 3rd Person Görüş Açısı [Açık] Nişangah [Açık]

Veteran (Zor): Hayatta kalanları görme [Kapalı] Etiketler [Kapalı], Haritada oyuncunun yerini görme [Kapalı] 3rd Person Görüş Açısı [Açık]Nişangah [Kapalı]

Expert (Çok Zor): Hayatta kalanları görme [Kapalı], Etiketler [Kapalı] Haritada oyuncunun yerini görme [Kapalı] 3rd Person Görüş Açısı [Kapalı]Nişangah [Kapalı]

Hayatta kalanları görme: Diğer oyuncuların üstüne nişangahı tuttuğunuz zaman ismini ve kaç metre uzakta olduğunu görmeye deniyor. (Regular seviyesinde sadece işlem menüsünde yani mouse'ın orta tuşunu yuvarlayarak bakarsanız görürsünüz)

Etiketler: "Nametags" yani etiketler işlem menüsünde (mouse'ın orta tuşunu yuvarlayarak) bakabileceğiniz binaların, hurda araçların, normal binilebilir araçların, zombilerin, hayvanların vs. isimlerine bakabilirsiniz. Uzaktan işlem menüsünü açıp bakabilirsiniz. Bazen arkadaşlarınızı saptamak için de kullanılabiliyor. Ama en çok avlanabilecek hayvanları ve binilebilir araçları bulmada yardımcı oluyor kendisi 

"Etiketleri gösteren bir örnek"

Haritada oyuncuların yerini görme: Haritanızı açtığınız zaman (varsa) kendinizi ve yakınınızdaki oyuncuların yerini görebilirsiniz.

"Mavi nokta sizin nerede olduğunuzu gösterir"

Önemli Bilgi: Tavsiyem "Veteran" yada üzeri serverlarda oynamanız. Çünkü düşük zorluk seviyesindeki serverlarda yeriniz kolayca saptanabilir. Daha gerçekçi bir deneyim yaşamak ve kendi emeğinizle haritada kendinizi bulmak istiyorsanız tavsiyemi dikkate alın.

Diğerlerini açıklamama gerek yok harhalde 3rd Person demek oyuncunuzu arkadan görebilme, Nişangah da ortada çıkan işinizi baya kolaylaştıran o efsanevi artı işareti demektir.

Bazı serverlar kendi kafasına göre etiketleri, haritada oyuncunun yerini göstermeyi vb. açıp "Veteran" yazabiliyor. Tavsiyem sadece "Cross-hair" yani nişangahları açık Veteran serverlarda oynamanız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim yeni rehberlerde görüşmek üzere...
Cevap bulunamadı.