alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
480
Dayz YÖN BULMA VE HARİTA
Serhat Ç.
19 Aralık 2014 10:51
YÖN BULMA VE HARİTA

Önemli noktaları ve şehirleri açıklığa kavuşturduk. Peki nasıl gideceğiz ? "Haritamız yok, pusulamız yok yönümüzü nasıl bulacağız ?" dediğinizi duyar gibiyim. Sakin olun hepsini açıklayacağız. Oyun ilk başladığınızda size harita veya pusula vermiyor yani kısacası sizin bulmanızı istiyor. Haritayı ve pusulayı bir evde, süper markette, askeri kampta kısacası her yerde bulabilirsiniz en kolay bulabileceğiniz yerler evler ve süper marketler. Buralara dikkatlice bakın inceleyin. Peki ilk doğdumuzda nerde olduğumuzu nasıl anlayacağız ?


Resimde de gördüğünüz gibi oyuna ilk spawn olduğunuzda (yani doğdunuzda) nerde olduğunuz kısa bir süre için yazar. Buraya dikkatlice bakın. Dalgınlığınıza gelmiş görememiş iseniz "Abort" atıp (yani lobiye geri dönüp) oyuna tekrar girip nerede olduğunuzu görebilirsiniz. Nerede olduğumuzu bulduk peki büyük kentlere nasıl gideceğiz ? Eğer şansınız var ise zaten büyük kentlerden birinde başlarsınız.

Bu siteden haritadaki şehirleri, önemli yerleri, binaların küçük orta veya büyük olduğunu vs. hepsini görebilirsiniz. Tabi nerede olduğunuzu göremezsiniz onu kendimiz bulacağız.

Harita bulduk ama pusula bulamadık yönümüzü nasıl bulacağız ? Kuzeye mi gidiyoruz batıya mı yoksa güneye mi ? Eğer pusula bulamadıysanız ve kıyıda iseniz yön bulma şansınız var demektir. Deniz yardımı ile yönünüzü bulabilirsiniz. Aranızda ne diyor bu arkadaş diyenleriniz olacaktır. Hemen açıklayayım eğer denizi sağımıza alıp ilerlersek kuzeye gitmiş oluruz. Denizi solumuza alıp gidersek ise güneye. Peki etrafta deniz yok yönümü nasıl bulacağım derseniz işte o biraz zor onun için mutlaka pusula gerekiyor. Saat ile yön bulma da var ama o biraz uğraştıran ve karışık bir iş o yüzden onu pas geçiyorum.
Cevap bulunamadı.