alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
177
Hangi Eşyalar Bizi Korur
Salih Y.
20 Aralık 2014 23:00
DayZ Standalone'de bildiğiniz üzere oyuncuları korumak üzere oyuna eklenmiş bir kaç balistik eşya oluyor , şimdi size bu balistik eşyaların hangileri olduklarını ve sizi kadar koruduklarını anlatacağım ;


Ballistic Helmet sizi kafa bölgenize gelen kurşunlardan korur fakat bu koruma mermilerin kalibresine göre değişmektedir.

Pristine durumdaki bir Ballistic Helmet sizi ;

(Bu veriler değişiklik gösterebilir)

.45ACP Rounds mermisinden ilk 3 atışta koruyacaktır. Sonrasında balistik ruined olacaktır.
.357 Round mermisinden ilk 3 atışta koruyacaktır. Sonrasında balistik ruined olacaktır.
5.56mm Round mermisinden ilk 1-2 atışta koruyacaktır. Sonrasında balistik ruined olacaktır.
7.62mm Round mermisinden sizi korumayacaktır. Kask bu kadar büyük bir kalibrede ki mermiyi durdurmayacaktır.


İlk olarak UK Assault Vest ile başlamak istiyorum. Askeri alanlarda bulabileceğiniz bu askeri yelek ile karakterinize ekstra bir koruma sağlayabilirsiniz. Herhangi askeri bir bölgeden de rahatlıkla bulabildiğiniz bu yelek sayesinde zombi saldırılarından birazda olsun korunabilirsiniz. Ayrıca bu yelek size eşyalarınız için +8 slot imkanı da sunuyor.


Anti-Stab Vest aslında çok nadir bulunan bir çelik yelektir ama bulabilirseniz haydutların kurşunlarından bir nebzede olsun korunabilirsiniz fakat biraz da şanşlı olmanız gerekiyor çünkü sadece ilk kurşunu durdurabiliyor fakat dediğim gibi biraz şans gerekiyor. Bu yeleği de genellikler askeri alanlardan bulabilirsiniz fakat bulunma oranı çok nadirdir. Ayrıca bir slot'a sahip değildir.


Tactical vest hem yelek olarak hemde eşyalarınızı taşımanız için ideal olan bu taktiksel yeleği yine askeri alanlardan bulabilirsiniz fakat çok nadir bulunmaktadır. Ayrıca +8 slot imkanı da sunar. Bu yelek ise UK Assault Vest ile aynı korumayı sağlamaktadır.


Anti-Stab Vest ile aynı korumayı sağlayan fakat +6 slota sahip olan bu yelek sayesinde yine ilk kurşundan korunabilirsiniz.

Bu tür yeleklerin bir koruma damage (hasar) seviyeleri bulunmaktadır. Bu hasar koruma sevileri de eşyanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Pristine : 164
Worn : 154.5
Damaged : 149
Badly Damaged : 142
Ruined : 0
Cevap bulunamadı.