alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
144
Hayatta Kalma 3
Salih Y.
20 Aralık 2014 22:20
Balıkçılık :

Gerekli Malzemeler:

Ashwood:Rope:Çapa:Olta iğnesi:Balık tutmak için bir olta (yapımı crafting bölümünde mevcut), solucan ve bir olta iğnesine ihtiyacımız var. Solucanı bulmak için bir çapaya ihtiyacımız var. Önce çapayı elinize alın ve bağda bahçede ormanda FPS kamerasına geçin. Ve toprağa bakın. Bir yazı çıkınca "F"ye basın. Solucan envantere eklendiğinde onu olta iğnesine sürükleyerek iğneye takın. Solucanlı iğneyi de oltaya sürükleyip takın. Şimdi oltamız hazır. Bir göle, denize veya küçük bir su birikintisine () gelip oltayı elinize alın ve yazı çıkınca atın oltayı. Sabır işidir biraz bekleyin arada bi oltayı çekip kontrol edin balık oltaya takıldığında sol altta bildirim çıkar zaten. Afiyet olsun. 


Zeroing

Nedir?: zeroing, hedef ile olan uzaklık ölçükdükten veya tahmin edildikten sonra nokta atışı yapmanızı sağlar. Mesela diyelim ki düşmanla aranızda 300 metre var. Siz zeroingi 300 yapıp düşmanın kafasına nişan alırsanz, attığınız mermi tam olarak nişan aldığınız noktaya yani kafaya gider.

Ama diyelim ki mesafe yine 300 olsun. Fakat siz 400 ile kafaya ateş ettiniz. Mermi düşmanın kafasının üzerinden, ona dokunmadan geçip gider.

Bir diğer şekilde de 300 metre yine aynı kalsın. Ama siz zeroingi 200 yaptınız ve kafaya ateş ettiniz. Bu kez de merminiz boyun veya göğüs hizasına gidecektir.

Kısaca zeroing bu işe yarar. Ancak bu söylenenler silahın her parçasının prestine olması şartıyla doğrudur.

Örneğin mosin için long range scope var diyelim elinizde. Ancak damaged veya worn olsun. Siz mesafeyi 300 m olarak ölçtünüz, zeroing'i 300'e aldınız diyelim. Tam kafaya nişan alıp sıktınız. Bu kez merminiz hedefin 1-2 metre soluna düşecektir. Silah parçalarının hatalarına göre oyunda sol tarafa sekme mevcuttur. 

Bir diğer nokta da yağmurdur. Merminin havada kat ettiği yol sırasında merminin üstüne damlalar düşmekte ve mermiyi aşağı doğru eğimli hale getirmektedir. Örneğin 300 metre uzaktaki düşamana 300 zeroing ile yağmurlu havada sıktınız. Yine kafadan nişan aldınız diyelim. Bu kez mermi kafa yerine boyun hizasına gelebilir. Yani yağmur damlaları mermiye değidğinde merminin gidiş mesafesini düşürürler.

Ancak yağmur olayı şu anda aktif değil veya çok çok az etkili. Ancak tamamlandığı zaman oyunda olacak özelliklerden birisi de bu.

Nasıl Ayarlarız? : Silah elinizdeyken PageUp(PgUp) tuşuna basarsanız zeroingi yükseltirsiniz. PageDown(PgDown) tuşu ile de azaltırsınız. 
Erhan Ş.
20 Aralık 2014 23:00
aynı konuyu ben daha önce paylaştım siz neden alıntı yapıyorsunuz !