alexa
DayZ
Hayatta kalma modundaki aksiyon nişancı oyunlarının en başarılı örneklerinden birisi olarak gösterilen DayZ, Aralık ayında yayınlanan tekil versiyonu ile birlikte inanılması güç başarılara imza atmaya devam ediyor.  DayZ satın alma işleminizden sonra steam cd key olarak teslim edilmektedir.
123
Hilecilere Karşı Fikir ve Öneriler
Erhan Ş.
25 Aralık 2014 18:16
Herkese Merhaba,

Dayz Standalone bildiğiniz üzere alpha sürümünde, belki de daha %50 lik kısmı tamamlanmamış durumda, oyunda birçok bug bulunduğunun hepimiz farkındayız ve güncellemeler geldikçe oyunun daha iyi bir duruma geleceğini umuyoruz.

Oyundaki bug’lardan öte benim canımı sıkan hile kullanan, hacker diye tabir ettiğimiz emek hırsızları. Çoğunuz bu emek hırsızlarıyla karşılaşmışsınızdır eminim ve çoğunuzda bugtan değil hackerlar yüzünden bu oyundan soğudunuz. Oyun alpha sürümünde olması hackerlar için bi bahane değil her gelen güncellemeden sonra yeni bir hile programıda gelecektir çoğu oyundan bunu biliyoruz, benim değinmek istediğim konu bunun önüne nasıl geçebiliriz ,neler yapabiliriz bunu tartışmak ve fikirlerinizi almak istiyorum.

Kendi fikirlerimi sunmadan önce, bu hackerlar için dayz standalone ekibinin ne gibi önlemler aldığı yada alacağı, hackerları nasıl tespit ettikleri ve nasıl cezalandırdıkları konusunda pek bi bilgim yok ama gördüğüm kadarıyla önüne geçilemiyor, yada bu konuyla ilgili server yöneticilerimi ilgileniyor, server banı kullanılarak sadece o server için geçerli bi engelmidir bu, bilgisizliğimi affedin.

Şahsi fikirlerime gelecek olursak;

•   Şifreli server oluşturulabilir
•   Şifreli serverlara sadece davet edilen klan yada kişiler giriş yapabilir
•   Server yöneticilerine server girişi için başvuru yapılması servera girecek kişi hakkında yöneticinin önceden bilgi sahibi olmasını sağlar ve uygun görürse davet eder.
•   Ayrıca (steam, facebook, vb..)server grubu oluşturulur ve serverdaki herkes oyun dışı birbiriyle iletişim kurma ve tanışma fırsatı bulur.
•   Bu durum server içi eğer hile kullanan biri varsa tespit edilmesini kolaylaştırabilir.
•   Oyunun yanında yeni arkadaşlık ve dostlukların kurulmasına zemin hazırlanmış olur ve her güncellemede gördüğümüz gibi zorlaşan zombilere, hava şartlarına, hastalıklara karşı hayatta kalma mücadelesini kolaylaştırmış oluruz.
•   Bu sayede emek hırsızlarından uzak hakkıyla oynayan bi topluluk oluşturabiliriz.

Dahada ekleyebilirim aklıma gelenler şimdilik bunlar, eksiklerim yada fazlalıklarım olabilir, tartışmaya açık bi konu fikirlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Hilesiz oyunlar.

EDIT : "Hacker" değil, bildiğiniz "Hileci"
Cevap bulunamadı.